Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: KONCERTY Zmień
 • ANITA LIPNICKA | Śnienie

  Po 6 latach od wydania albumu "Miód i dym", Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem! O tym, co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć, dowiecie się z jej nowej płyty zatytułowanej "Śnienie", która swoją premierę miała 3 listopada 2023. Tuż po ukazaniu się na rynku albumu, artystka wyruszy w trasę, by odwiedzić z koncertami ponad 40 miast w całej Polsce!
  Tym razem na scenie towarzyszyć jej będzie zespół w składzie poszerzonym o dodatkowych muzyków.
  "Nie mogę zdradzić zbyt wiele. Mogę tylko obiecać, że będziecie wniebowzięci!" - tak swoje występy zapowiada Anita.
  Anita Lipnicka - wokal
  Piotr Świętoniowski - instrumenty klawiszowe
  Bartek Miarka - gitary
  Kamil Pełka - bas
  Łukasz Sobolak - perkusja
  Bartosz Pernal - puzon
  Dominik Gawroński - trąbka

  Mateusz Sołtysik - realizacja dźwięku
  Piotr Mrowiec - realizacja światła
  Paweł Talaga - scenografia, kostiumy
 • ANNA WYSZKONI | "Z cegieł i łez"

  Anna Wyszkoni weszła w 2023 rok z nowymi piosenkami i nowym albumem pt. „Z cegieł i łez”, który jest już jej szóstym solowym wydawnictwem. W ciągu 26 lat działalności artystycznej wydała ich w sumie dwanaście. Wylansowała wiele przebojów, które na stałe zapisały się w historii polskiej muzyki, a kilka z nich można już dziś uznać za kultowe.

  Jak zwykle podczas koncertu Ani wWyszkoni nie zabraknie tych najważniejszych i najbardziej znanych piosenek, jak: "Czy ten pan i pani", "Biegnij przed siebie", "Wiem, że jesteś tam", „Agnieszka”, "Nie chcę cię obchodzić" (przebój lata 2018 radia RMF FM i telewizji Polsat), "Oczy szeroko zamknięte", "Z ciszą pośród czterech ścian", "Zapytaj mnie o to kochany", "W całość ułożysz mnie", ale i najnowszych: „Skrable”, „Było minęło” czy innych nowości, którymi zaskakuje swoich słuchaczy na kolejnej solowej płycie.
 • KONCERT SYLWESTROWY | Hommage a'Blues Brothers

  Urok tanich drani, oldskulowy styl nie do podrobienia, niewyczerpana energia i zaraźliwy optymizm, którego tytułowym braciom nie brakuje, choć wciąż pakują się w tarapaty – oto tajemnica sukcesu Blues Brothers. Fabuła jest pretekstem do pojawienia się w filmie znakomitych piosenek, które podbiły świat i wywołały modę na soul i rhythm and blues.

  W repertuarze koncertowym m. in.: Everybody need somebody to love, Hit the road jack, Gimme some lovin, Jailhouse rock.

  Te i inne przeboje w obowiązkowych czarnych okularach, kapeluszach i białych skarpetkach do garniturów wykonają Zbigniew Zamachowski i Maciej Miecznikowski wraz z Jolantą Szczepaniak i muzykami Filharmonii Opolskiej. Zamachowski, szerokiej publiczności znany jako aktor, był wielokrotnie doceniany i nagradzany za talent wokalny. Piosenkarz Maciej Miecznikowski poczuciem humoru i dystansem do świata i samego siebie dorównuje braciom Blues. Jolanta Szczepaniak jest prawdziwą osobowością polskiego jazzu i soulu. Doborowa obsada i skrząca się radością muzyka gwarantują, że po koncercie będziemy nucić bluesowe przeboje przez wiele dni, a dobry humor pozostanie z nami na cały 2024 rok!!!
 • NutkoSfera | CeZik dzieciom

  „Joł, joł Jowisz!” – tymi słowami wita się z Wami jedna z planet naszego Układu Słonecznego...
  Aby poznać lepiej duże i „Małe ciała niebieskie” oraz dowiedzieć się, czemu samolot lata, statek pływa, Słońce świeci a głowa myśli, spotkaj się z nami podczas wyjątkowego koncertu. Zabierz ze sobą uśmiech i dołącz do wspólnej zabawy!
 • Poparzeni Kawą Trzy

  18-tka Poparzonych Kawą Trzy.
  Na 18-tkę otrzymuje się zwykle urzędowy dokument, który świadczy o dojrzałości. Można powiedzieć, że my również z okazji naszego jubileuszu na tyle zaistnieliśmy w społecznej świadomości, że warto to świętować. Po tylu latach na scenie każdy z nas dostał dowód osobisty na to, że nasza praca nie poszła na marne. Możemy nim się swobodnie legitymować by każdemu zainteresowanemu uświadomić kim jesteśmy i czego dokonaliśmy. Zagraliśmy setki koncertów. Stworzyliśmy kilkanaście ponadczasowych przebojów. Nasze nagrania ciągle są prezentowane z powodzeniem w mediach. Najważniejsze jednak jest to, że przy naszych piosenkach ludzie się bawią, kochają i odczuwają przyjemność. Na 18-tkę zwykle organizuje się huczną imprezę zapraszając najbliższych. My zamierzamy zorganizować 18 takich imprez z okazji naszego jubileuszu. Mam nadzieję, że pojawią się na nich wszyscy nasi najbliżsi czyli słuchacze, którzy od lat lubią naszą twórczość.


 • PORANEK MUZYCZNY | Świąteczna podróż z muzyką Gospel

  Tym razem drogie dzieci, szanowni rodzice wybierzemy się w muzyczną podróż do Ameryki i poznamy historię śpiewu Gospel. W atmosferę grudnia i ulubionych przez wszystkie dzieci świąt Bożego Narodzenia, wprowadzą nas najsłynniejsze przeboje gospel oraz świąteczne piosenki z różnych stron świata. Nie zabraknie też pięknych polskich kolęd, fantastycznej zabawy i muzycznych niespodzianek. Nadchodzą przecież Święta!
 • RECITAL KABARETOWY | Artur Andrus

  Artur Andrus to jeden z najbardziej renomowanych polskich dziennikarzy, który swoją renomę zawdzięcza nie tylko funkcji prezentera telewizyjnego, ale też piosenkarza. Spektrum zasług Artura Andrusa jest niebywale szerokie, co przyczynia się do tego, że ma on naprawdę wielu oddanych fanów.
 • STANISŁAW SOYKA I GROTT ORKIESTRA | Dusza

  "DUSZA" - to nowy projekt koncertowy Stanisława Soyki i Grott Orkiestry. W repertuarze wieczoru znajdą się wybrane kompozycje tego wyjątkowego Artysty, zarówno takie hity jak "Tolerancja" czy "Kiedy jesteś taka bliska" jak i mniej popularne acz przecudnej urody utwory Mistrza. A wszystko to w kameralnych aranżacjach, przygotowanych specjalnie na ten wieczór. Artyście towarzyszyć będzie jedenastoosobowa Grott Orkiestra - rodzinny zespół założony przez rodzeństwo: oboistkę Kamę Grott-Tomaszek oraz basistę i kompozytora Michała Grott.
  Projekt "DUSZA" powstał z fascynacji Grott Orkiestry twórczością Stanisława Soyki - jednego z najwybitniejszych współczesnych śpiewaków i kompozytorów. Utwory Soyki znane publiczności w wersjach autorskich, tu opracowane na Grott Orkiestrę przez Michała Grotta. To nowe, świeże ujęcie stanowiące samo w sobie wartość dodaną.

  Przybywajcie! Zapraszamy!
 • TRE VOCI

  Tenorzy, artyści nowej generacji, przepełnieni miłością do ludzi i świata, w którym ponad wszystkimi podziałami króluje muzyka.

  Trzy indywidualności, trzy zróżnicowane głosy i jedna wielka przyjaźń. Z takiej mieszanki stworzył się charyzmatyczny koktajl mołotowa, którego największym atutem są występy na żywo.

  TRE VOCI już od ponad siedmiu lat wzbudza zachwyt publiczności na całym świecie od Tajlandii, przez USA i Kanadę, po największe sale koncertowe w Polsce.
 • ZESPÓŁ KONIE | Tribute to Zbigniew Wodecki

  Zespół Konie gra Wodeckiego, po swojemu!
  Zapraszamy was do naszej opowieści na temat twórczości Zbigniewa Wodeckiego, jak doskonale wiemy warto zacząć od dużego nazwiska,więc i my nie będziemy gorsi. Dobrze jest zacząć od Bacha!

  Część was pewnie się zastanawia skąd się urwaliśmy, zatem jesteśmy grupą muzyków/przyjaciół która chce wam pokazać nieco swojej wrażliwości. Mamy nadzieję że będziemy się tutaj wzajemnie gościć nie raz!
  Zapnijmy pasy i niech pierwsza część ruszy z kopyta!