Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: KONCERTY Zmień
 • 25 lat "Miłości w czasach popkultury" - część druga

  Ogromne zainteresowanie trasą koncertową Myslovitz „Wieczorami chłopcy wychodzą na ulicę” przygotowaną z okazji 25-lecia wydania albumu „Miłość w czasach popkultury”, skłoniło zespół do zorganizowania drugiej części trasy jesienią tego roku.

  Koncert będzie podzielony na trzy części, podczas których zespół z Mysłowic zagra całą płytę „Miłość w czasach popkultury”, a także kilka mniej znanych utworów, które powstały w tamtych czasach, ale nigdy nie zostały opublikowane na żadnej płycie.

  „Miłość w czasach popkultury” jest w dyskografii zespołu Myslovitz, ale i w historii polskiej muzyki, albumem szczególnym. Wydany w 1999 roku wywindował grupę z Mysłowic na szczyty polskich list przebojów oraz na najlepsze sceny i festiwale Europy, na których przez kilka następnych lat występował u boku wielkich światowych sław.

  Płyta „Miłość w czasach popkultury” odmieniła oblicze polskiej sceny pop-rockowej. Wiele cytatów z tej płyty zagościło na stałe w słownikach Polaków. Teksty z „Miłości” trafiły do kanonu i są dziś publikowane w podręcznikach i encyklopediach muzyki. Posłużyły także za cytaty na okolicznościowym merchu wyprodukowanym specjalnie z okazji jubileuszu albumu i trasy koncertowej. Można go zakupić w oficjalnym sklepie internetowym zespołu i oczywiście na koncertach. Od 23 lutego jest tam również dostępny album „Miłość w czasach popkultury” wznowiony po raz pierwszy na winylu z oryginalną okładką autorstwa Ryszarda Horowitza.
 • Halina Frąckowiak

  Koncert jubileuszowy z okazji 60-lecia na scenie.

  Halina Frąckowiak - wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, dziennikarka, psycholog, należy do najbardziej lubianych i cenionych gwiazd polskiej piosenki. Jej kariera trwa nieprzerwanie 50 lat, ciągle zdobywa nowych fanów starszego i młodego pokolenia słuchaczy.
 • MIKROMUSIC

  Mikromusic to polski zespół grający muzykę określaną jako avant pop lub art pop.
  W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką.
  Grali na najważniejszych polskich festiwalach i koncertowali za granicą m.in. w Japonii,
  Irlandii, Litwie. Zespół w 2020 r został uhonorowany Fryderykiem w kategorii "Muzyka Poetycka".

  Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie z udziałem zespołu, podczas którego będziemy mogli usłyszeć zupełnie przedpremierowe nagrania, zanim trafią one na krążek CD.

  Od wydania albumu “Kraksa” minęły cztery lata. Aktualnie zespół promuje nowe wydawnictwo, które ukaże się w listopadzie tego roku. Do tej pory ukazały się trzy single. “Wkurzasz mnie”, w którym sam tytuł mówi za siebie oraz szczególny utwór “Jestem rzeką”, który powstał we współpracy z Belą Komoszyńskąm, Bovską i Marceliną.
  Najnowszy, “Nie biłeś się nigdy o mnie” to entuzjastyczna opowieść o miłości. Zespół zaprezentuje wszystkie nowości podczas letniej trasy koncertowej.
 • NATALIA KUKULKA | Festiwal ArteFonie | WSPÓŁPRACA

  Zapraszamy na kolejną edycję ArteFonie. Gwiazdą tegorocznej jest Natalia Kukulska - jedna z najbardziej
  znanych i cenionych polskich wokalistek, której biografii ani dorobku artystycznego z pewnością nie trzeba przedstawiać. Podczas koncertu w Filharmonii Kaszubskiej zabrzmią największe przeboje z jej repertuaru w zupełnie nowej, akustycznej odsłonie. Artystka otuli słuchaczy swoim niezwykłym głosem, który zabrzmi w towarzystwie smyczków.

  Muzycy z Atom String Quartet – jednego z najlepszych jazzowych kwartetów smyczkowych na świecie - zaaranżowali utwory Natalii Kukulskiej w nieoczywisty sposób. Zastąpili typowe dla elektroniki brzmienia i arpeggiatory grą na instrumentach smyczkowych przy użyciu wielu niekonwencjonalnych technik uzyskując niepowtarzalny efekt, który będzie można usłyszeć na żywo podczas ich wspólnego koncertu. Towarzyszyć im będzie Michał Dąbrówka, który zagra na perkusji i ksylofonie. Gościnnie na scenie pojawi się także organizator festiwalu – Zespół Wokalny Art’n’Voices, który wspólnie z Natalią Kukulską wykona jeden z jej utworów
  w autorskiej aranżacji.
 • SIESTA w drodze | Nancy Vieira

  Nancy Vieira nazywana jest najbardziej stylową kontynuatorką sztuki Cesarii Evory. Kto sięga głębiej, wie, że jej historia, pochodzenie społeczne a zwłaszcza serdeczna, otwarta osobowość różnią ją od Cesarii. Pozostaje faktem, że Nancy występuje często z zespołem legendarnej artystki i pojawiła się w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu. Albumy Lus i No Ama należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde. Za płytę, Manha Florida Nancy Vieira została uhonorowana aż dwiema statuetkami na prestiżowym festiwalu muzyki luzofońskiej: Najlepszy Album Tradycyjny i Najlepsza Wokalistka.