Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: KONCERTY Zmień
 • AGATA JASIŃSKA | Blisko

  Agata Jasińska to wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, pianistka, pedagog
  Od urodzenia mieszka w Wejherowie. Tu uczęszczała do szkół, jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia oraz Liceum Sobieskiego. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku.

  Zapowiadający się koncert promujący debiutancką płytę „Blisko” to nowa odsłona artystki. W trakcie koncertu Agata, tak jak na płycie, poprowadzi słuchacza przez różne emocje – począwszy od zakochania i zadowolenia poprzez rozczarowanie, bunt, nadzieję, smutek i zadumę, aż do spełnienia, wdzięczności i spokoju. Każdy na pewno będzie mógł odnaleźć kawałek siebie w tym repertuarze. Będzie i nastrojowo i tanecznie, i wesoło i nostalgicznie.
 • LOR

  Niesamowita dojrzałość to coś co wyróżnia Lor na scenie muzycznej. Zespół na swoich koncertach porywa uczestników w emocjonalną podróż, która przeplata się muzycznie, jak i storytellingowo. Możemy śmiać się i płakać, ale z pewnością każdy z nas wyjdzie z tego koncertu spełniony.
 • PIETRUCHA ZALEWSKA | NeoNova

  Nowy projekt Julii Pietruchy we współpracy z Martą Zalewską.

  Nowe utwory refleksyjnie odnoszące się do życia, relacji, wewnętrznych spostrzeżeń i rozwoju Julii. Zainspirowane rozmową z Martą Zalewską, wokalistką, multiinstrumentalistką.

  Najprostsze w formie przekazanie piękna autorskich kompozycji. Utwory opatulone w aranżacje nawiązujące do amerykańskiej muzyki neofolk, americany, country i bluegrass, zaśpiewane w dwugłosie przy akompaniamencie gitar, a niekiedy i mandoliny, skrzypiec, perkusji, będą czymś zupełnie niespotykanym na polskich ziemiach. 

  Na koncercie usłyszycie też kilka utworów z poprzednich płyt.
 • PORANEK MUZCZYNY | Bohaterowie mórz i oceanów, czyli muzyczna wyprawa dookoła świata

  Zapraszamy dzieci szkolne i przedszkolne na koncert edukacyjny pt. Bohaterowie mórz i oceanów czyli muzyczna wyprawa dookoła świata”. Będzie to niezapomniana muzyczna przygoda z bohaterami takich bajek jak Vaiana, Mała Syrenka, Nemo i Madagaskar. Nie zabraknie piosenek z Akademii Pana Kleksa jak Cała naprzód ku nowej przygodzie czy na Wyspach Bergamutach oraz znanych melodii jak Piraci z Karaibów czy Pingwiny z Madagaskaru.
  Będzie tanecznie i wesoło a piosenki porwą do wspólnego śpiewania każdego małego i dużego. Czy jesteście gotowi na świetną zabawę i kręcenie bioderkami?
 • SIESTA w drodze | Nancy Vieira

  Nancy Vieira nazywana jest najbardziej stylową kontynuatorką sztuki Cesarii Evory. Kto sięga głębiej, wie, że jej historia, pochodzenie społeczne a zwłaszcza serdeczna, otwarta osobowość różnią ją od Cesarii. Pozostaje faktem, że Nancy występuje często z zespołem legendarnej artystki i pojawiła się w wielkim koncercie jej pamięci w lizbońskim Coliseu. Albumy Lus i No Ama należą do najpiękniejszych prezentów, jakie dostaliśmy z Cabo Verde. Za płytę, Manha Florida Nancy Vieira została uhonorowana aż dwiema statuetkami na prestiżowym festiwalu muzyki luzofońskiej: Najlepszy Album Tradycyjny i Najlepsza Wokalistka.
 • Wojtek Mazolewski-Yugen

  YUGEN to podróż wewnątrz siebie i połączenie z naturalną energią. Organiczne muzyczne dopełnienie tego co bio, ekologiczne i duchowe. To wyprawa w miejsce, gdzie po prostu jesteś... Zamykasz oczy, słuchasz, oddychasz, płyniesz... To powiew wolności. Brzmienia lat ‘60/’70 i powrót do tradycji w klimacie Grateful Dead, Neil Young czy Led Zeppelin jest tu skrzyżowany z nowoczesnymi dzwiękami w stylu Tame Impala, Khruangbin czy Drugdealer. Całość okraszona jazzowymi akcentami i współczesną produkcją Marcina Borsa odpowiedzialnego za brzmienie płyt Hej, Pogodno czy Mrozu.

  Nie potrzeba lepszej rekomendacji...

  Wojtek Mazolewski - instrumentalista, kompozytor, autor muzyki do audiobooków, spektakli teatralnych i filmów, współtwórca polskiego yassu, autor audycji radiowych.

  Znany z formacji WMQ, Pink Freud.

  Przesuwa granice muzycznych interpretacji i prezentuje słuchaczom nowy sposób postrzegania muzyki jazzowej.