Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 

Wybór wydarzenia

 • ANDRZEJ PONIEDZIELSKI - NOWA PŁYTA „BA”

  Koncert jubileuszowy Andrzeja Poniedzielskiego promujący najnowszą płytę artysty, zatytułowaną „BA”. Podczas pełnego humoru wieczoru kabaretowego usłyszymy piosenki nie tylko z najnowszej płyty, ale też wiele innych i dużo inteligentnej satyry w wykonaniu mistrza. ------ Andrzej Poniedzielski to satyryk, poeta, aktor, a gdy trzeba – gitarzysta. Jest autorem wielu piosenek napisanych m.in. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert czy Dawida Podsiadło. ---- W 2016 roku artysta został nagrodzony tytułem Ambasadora Polszczyzny. ----- Wieczór kabaretowy „BA” to inteligentny i zarazem łagodny humor. Osobowość i teksty Andrzeja Poniedzielskiego mają wyjątkowy urok, który doskonale wybrzmiewa ze sceny i w kontakcie z publicznością. To zarazem podróż do poezji pełnej marzeń, tęsknot i miłości. ---- Andrzejowi na scenie towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Paweł Jabłoński – fortepian, Tomasz Piątek – klarnet, Piotr Górka - kontrabas

 • Ladies’ Jazz Festival XIX | Silje Nergaard i Espen Berg

  Jak zdobyć muzyczny Olimp? Wystarczy w wieku ledwie 16 lat wystąpić na jam session z zespołem Jaco Pastoriusa i chwilę później wypuścić fenomenalny utwór z Patem Methenym na gitarze. Następnie już jakoś idzie. A to Japończycy w hołdzie dla twego talentu nazwą twoim imieniem markę zacnych win, a to zaprosi cię Al Jarreau, John Scofield czy inny Kurt Elling lub Bugge Wesseltoft do współpracy. "a-ha” i wtedy to już nawet Morten Harket z przyjemnością wystąpi u twego boku, a i Manhattan cały wytransferuje nie jeden występ z tobą i przy twym boku Nils Petter Molvaer ze swą magiczną trąbką stanie. Nic w tym dziwnego, że Silje Nergaard dzierży również record w sprzedaży największej liczby jazzowych płyt w Norwegii. Po raz pierwszy w Polsce koncertowała dekadę temu. A że jej ostatnia płyta to w całości cudowny zestaw pieśni pełnych nadziei, marzeń i empatii, rzecz idealna wręcz w czasach wszechogarniającego nas chaosu, to tym bardziej polecamy Silje Nergaaard, wspaniałą norweską śpiewaczkę i kompozytorkę, która wystąpi w duecie ze światowej sławy pianistą jazzowym Espenem Bergiem 24 lipca w wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej w ramach Ladies’ Jazz Festival 2023.

 • Michał Bajor - „No, a ja?”

  Michał Bajor - „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała. W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów - trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus. Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.

 • OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

  Wieczór z piosenkami Marka Grechuty Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicza z towarzyszeniem muzyków z Filharmonii Zielonogórskiej Marta Burdynowicz – wokal Marcin Januszkiewicz – wokal Jakub Kotowski – skrzypce Mateusz Makuch – skrzypce Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas Katarzyna Neugebauer – fortepian Poeta, piosenkarz i kompozytor. Malarz. Twórca nietuzinkowy, kojarzony z niepodrabialną jakością wykonawczą. Artysta wysokiej klasy charakteryzujący się wyjątkową delikatnością i przenikliwą mądrością. Zawsze elegancki, subtelny, nieśmiały, jakby lekko wycofany. Swoją szlachetnością zapisał się w pamięci publiczności, która pokochała go całym sercem. Jego słowa i melodie towarzyszą słuchaczom od lat będąc inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów. Interpretował zarówno teksty znanych poetów (choćby Stanisława Ignacego Witkiewicza, Bolesława Leśmiana, Ryszarda Krynickiego czy Tadeusza Nowaka) jak i kreował własne, autorskie kompozycje. Inspirował się nowoczesnym jazzem, w charakterystyczny dla siebie sposób łącząc go z rockiem progresywnym i muzyką klasyczną. W repertuarze piosenek Marka Grechuty wystąpi dla Państwa duet wokalistów: Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicz. Towarzyszyć im będą muzycy Filharmonii Zielonogórskiej: Jakub Kotowski – skrzypce, Mateusz Makuch – skrzypce, Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas.

 • PAWEŁ DOMAGAŁA

  KONCERT NA DZIEŃ MATKI ----- Paweł Domagała gra w filmach, serialach i teatrze. Koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, czasem podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą. Stara się być równocześnie radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie.

 • PIĘKNO | koncert, czyli wędrówka z zespołem Czerwony Tulipan

  Świat wokół nas wciąż się zmienia … Zmieniają się ludzie ... Tym, co jest stałe ... co nas otacza i co jest w nas, wciąż intryguje, przyciąga i do czego wciąż powracamy … jest piękno. Od nas zależy jak widzimy otaczającą rzeczywistość … Każdy z nas nadaje Sens i MOC wszystkim wartościom - swoją myślą, mową i uczynkiem … dlatego tak ważne jest jak odbieramy, jak postrzegamy i interpretujemy ten Świat … . Piękno jest drogą. Idąc drogą Piękna będziemy mieli Piękne życie. Zapraszamy na Koncert zatytułowany: „Piękno” - koncert , czyli wędrówka z zespołem Czerwony Tulipan … na 50-lecie Artystycznej Działalności Stefana Brzozowskiego .

 • Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki

  Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą. Koncert ma charakter przekrojowy – zespół gra wybrane piosenki ze wszystkich albumów studyjnych.