Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 

Wybór wydarzenia

 • Alicja Majewska | Żyć się chce

  Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Kocertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii. Wylansowała szereg przebojów, m.in. „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Odkryjemy miłość nieznaną”, „Być kobietą”, „To nie sztuka wybudować nowy dom”.

 • BOVSKA

  Jedno z największych muzycznych objawień 2016 roku. Bovska - absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pierwszy nakład jej debiutanckiej płyty “Kaktus” wyprzedał się̨ w dwa dni, zyskując status Złotej Płyty, a jej utwory jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w Internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 40 miliona razy. Tytułowa piosenka “Kaktus” była motywem przewodnim czołówki serialu stacji TVN “Druga Szansa”. Bovska jest współautorką swoich płyt, które stworzyła we współpracy z Janem Smoczyńskim (pianista, kompozytor, aranżer, producent muzyczny, realizator dźwięku). Do tej pory ukazały się albumy – „Kaktus”, „Pysk”, „Kęsy” oraz „Sorrento”.

 • Confusion Project

  Confusion Project (Michał Ciesielski - fortepian, Piotr Gierszewski - gitara basowa, Adam Golicki - perkusja) powraca do Wejherowa z nowym materiałem zawartym na najnowszym krążku "Last". Jest to czwarta płyta zespołu, która podobnie jak poprzednia, "Primal", jest płytą koncepcyjną. Podobnie jak w przypadku poprzedniego albumu, mamy tu utwory, których główną inspiracją pozostaje natura - tym razem jednak głównie niepokój o jej kondycję. Zespół sięga po poważniejszą tematykę i wyraża swój muzyczny manifest – apel, by traktować serio problemy, z którymi świat obecnie się mierzy. Są więc na tej płycie utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji. Już sam tytuł płyty jest przewrotny - angielskie "Last" może przecież oznaczać zarówno "Ostatnia", jak i "Trwać". _______________ Muzyka Confusion Project to fuzja jazzu, rocka progresywnego, muzyki filmowej, czy drum&bass. Charakterystyczny dla zespołu jest aspekt ilustracyjny - jak sami mówią, traktują muzykę jako język, którym komunikują się na scenie, i którym opowiadają historie słuchaczom.

 • Festiwal ArteFonie

  Festiwal ArteFonie to nowy, muzyczny przystanek kulturalny na mapie północnej Polski. Jego organizatorem i pomysłodawcą jest Art’nVoices – oktet wokalny, który zdobył uznanie w Polsce i za granicą, laureat Nagrody Akademii Fonograficznej Fryderyk 2021 w kategorii Album Roku – Muzyka Współczesna. Tegoroczna druga edycja festiwalu zakłada pięć różnych koncertów, w pięciu różnych miejscach Wejherowa. Usłyszycie muzykę: jazzową dawną organową kameralną ambientową Główny Koncert Festiwalu ArteFonie – Leszek Możdżer feat. Art’n’Voices.

 • ŁUKASZ ZAGROBELNY

  Łukasz Zagrobelny jest absolwentem Szkół Muzycznych 1. i 2.stopnia, oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku Dyrygentura Chóralna. Ma na koncie hity takie jak: „Nieprawda”, „Życie na czekanie”, „Nie kłam, że kochasz mnie”, „Ja tu zostaję”, „U mnie maj”, „Tylko z Tobą chcę być sobą”, czy „Jeszcze nie raz”. W 2007 roku wydał debiutancką płytę „Myśli warte słów”, za którą przyznano mu wiele nagród, jak np. Superjedynka, ESKA Music Awards, czy nominacja do Fryderyka. W 2009 roku pojawił się drugi album Łukasza „Między dźwiękami”, Łukasz wystąpił także w programie „Taniec z gwiazdami” a przede wszystkim zagrał kilkaset koncertów i zdobył ogromną rzeszę fanów w całej Polsce. Wydana w 2012 roku płyta „Ja tu zostaję” już po miesiącu od premiery stała się Złotą Płytą. W 2012 roku tytułowa piosenka została wyróżniona podczas Festiwalu Opolskiego Super Nagrodą Programu 1 Polskiego Radia. W 2013 roku ukazał się czwarty juz album Łukasza „Łukasz Zagrobelny Symfonicznie” będący zapisem koncertu z Polską Orkiestrą Radiową, który miał miejsce w studiu koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. W 2019 roku wokalista był uczestnikiem XII edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo, w którym dotarł do ścisłego finału i ostatecznie zajął 4.miejsce. Jego najnowszy singiel „Jeszcze nie raz” miał premierę 24 lipca 2020. W 2021 roku Łukasz został zaproszony do udziału w niezwykłym albumie muzycznym Chopin University Big Band pt. „Cinema Boogie”, gdzie zaśpiewał słynny utwór z serialu „07 zgłoś się” – „Przed nocą i mgłą”. Piosenka ta została wybrana pierwszym singlem promującym wydawnictwo. W 2022 roku przypada 15-lecie debiutu fonograficznego Łukasza. Obecnie wokalista pracuje nad kolejnym solowym albumem. Poza karierą muzyczną, Łukasz Zagrobelny od lat obecny jest również na scenie musicalowej. Przez blisko 16 lat związany był z Teatrem Muzycznym Roma, gdzie wystąpił w musicalach „Miss Saigon”, „Grease”, „Koty”, „Taniec Wampirów”, „Akademia Pana Kleksa”, „Les Miserables”, „Deszczowa Piosenka”, czy „Pięć Ostatnich Lat”, w którym zagrał główną rolę Jamiego. W Teatrze Muzycznym w Gdyni kreował rolę Clopin w słynnym „Notre Dame de Paris”. Serca publiczności OiFP podbija do dziś rolą Jurija Żywago w musicalu „Doktor Żywago”, oraz Judasza w „Jesus Christ Superstar”.

 • ØRGANEK

  WE GOT NO LOVE TOUR to dalsza część trasy promującej ostatnie wydawnictwa zespołu ORGANEK. Koncerty obejmują materiał zarówno z płyt Na razie stoję, na razie patrzę i Ocali Nas Miłość, ale także muzykę z poprzednich płyt. Nie brakuje jednakże niespodzianek. Grupa jest w doskonałej kondycji i od lat zaskakuje świetną formą podczas bardzo widowiskowych i emocjonujących wykonań na żywo. Zapraszamy.

 • Siesta w drodze | LUCIA DE CARVALHO

  Energia, zmysłowość, żar. Urodzona w Angoli, wychowana we Francji, pełnymi garściami czerpie z folkloru Brazylii i tam też, obok Paryża i Luandy, powstała jej ostatnia płyta: Kuzola, co w macierzystym języku artystki znaczy: Zakochanie. Lucia de Carvalho śpiewała od dziecka: w domu, na ulicach, w kościołach. Od pierwszej chwili zakochana w muzyce brazylijskiej, w naturalny sposób łączyła bossa novę i rytmy karnawału z tradycją rodzinnego kraju i muzycznym wyrafinowaniem ojczyzny Debussy’ego. Charakteryzuje się energicznym podejściem do tworzenia muzyki, pełnym profesjonalizmem oraz niesamowitym głosem. Dzięki temu zdobywa uznanie w każdym kraju, w którym tylko się pojawi. Na nowej płycie pojawia się ponad dwudziestu artystów z wielu muzycznych światów, które przenikają się w piosenkach Lucii tak, jak to w dzisiejszej rzeczywistości nieuchronne. Po raz pierwszy wystąpiła w Polsce na SIESTA festiwalu w 2021 roku i zupełnie zachwyciła publiczność.