Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

 • Bułat Okudżawa - najpiękniejsze pieśni i ballady

  Szanowni Państwo, obowiązujące od 15 grudnia obostrzenia nakazują nam sprzedaż osobom niezaszczepionym jedynie 30 % miejsc. Pozostałe 70 % widowni zająć mogą osoby zaszczepione. ----------- Bardzo prosimy o wybór biletu zgodnie z deklarowanym przez Państwa stanem: Osoby zaszczepione – bilet normalny/ulgowy zaszczepieni. Osoby niezaszczepione – bilet normalny/ulgowy niezaszczepieni. ------------ Do sprzedaży dla osób niezaszczepionych przeznaczamy: Rząd 1 miejsca: N, N, N, 13 i 14 Rząd 2 do 14 miejsca: 19, do 25 Rząd 15 miejsca: 17 do 24 Pozostałe miejsca zajmować mogą jedynie osoby zaszczepione. ----------- Przypominamy, że zakup biletu dla osoby zaszczepionej jest równoznaczny z deklaracją o byciu zaszczepionym przeciwko COVID-19. Osoba posiadająca taki bilet wyraża zgodę na kontrolę certyfikatu zarówno przez organizatorów, jak i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. ------------Bułat Okudżawa był głosem pokolenia. Na jego pieśniach wychowały się miliony Polaków. Jego twórczość, tłumaczoną na wszystkie języki świata, spopularyzowali w Polsce m.in: Agnieszka Osiecka, Wojciech Młynarski, Andrzej Mandalian, Witold Dąbrowski i poeci związani ze Studenckim Teatrem Satyryków. Pieśni Bułata Okudżawy już od lat 60-tych wykonywali najwięksi i najlepsi Polscy aktorzy. Okudżawa zresztą nigdy nie ukrywał swojej ogromnej sympatii do Polaków. Trafiał do nas szczególnie. Zapraszamy na koncert pełen emocji i wzruszeń, podczas którego usłyszycie Państwo najważniejsze i najpiękniejsze pieśni Bułata Okudżawy.

 • De Mono - Koncert Walentynkowy

  Szanowni Państwo, obowiązujące od 15 grudnia obostrzenia nakazują nam sprzedaż osobom niezaszczepionym jedynie 30 % miejsc. Pozostałe 70 % widowni zająć mogą osoby zaszczepione. --------- Bardzo prosimy o wybór biletu zgodnie z deklarowanym przez Państwa stanem: Osoby zaszczepione – bilet normalny/ulgowy zaszczepieni. Osoby niezaszczepione – bilet normalny/ulgowy niezaszczepieni. ----------- Do sprzedaży dla osób niezaszczepionych przeznaczamy: Rząd 1 miejsca: N, N, N, 13 i 14 Rząd 2 do 14 miejsca: 19, do 25 Rząd 15 miejsca: 17 do 24 Pozostałe miejsca zajmować mogą jedynie osoby zaszczepione. ------------ Przypominamy, że zakup biletu dla osoby zaszczepionej jest równoznaczny z deklaracją o byciu zaszczepionym przeciwko COVID-19. Osoba posiadająca taki bilet wyraża zgodę na kontrolę certyfikatu zarówno przez organizatorów, jak i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. -------------Początek działalności zespołu uznaje się moment, w którym Andrzej Krzywy dołączył do istniejącej grupy „Mono” w 1987r. W 1989 r. ukazał się debiutancki album „Kochać inaczej”. Kolejny „Oh Yeah!” wydany w 1990 przyniósł przeboje „Moje miasto nocą” oraz „Zostańmy sami. W 1992 roku ukazał się krążek „Stop” z hitami: „Znów jesteś ze mną”, „Statki na niebie”, „Ostatni pocałunek” czy „Kolory”. W 1993 r. „Abrasax” zyskał status złotej płyty. Pod koniec 1995 r. pojawiła się składanka największych przebojów zespołu „Stereo hity”. 1996 r. ukazały się solowe płyty muzyków De Mono: „Premiera” – album A. Krzywego oraz płyta „Wszystkie chwile” P. Kubiaczyka i D. Krupicza sygnowana nazwą „Magma”. W tym samym roku z zespołem rozstaje się współzałożyciel grupy M. Kościkiewicz, który skupia się na karierze solowej. Kolejne wydania: „Paparazzi” (1997), „Play” (1999), „De luxe” (2001); składanki największych przebojów „De Best” (2004) i „10 hits vol.1″ (2005); „Siedem dni” (2006); „No stress” z przebojem „Póki na to czas”, „Spiekota (2012); „De Mono symfonicznie” (2014). W 2017 r. muzycy świętują 30-lecie pracy artystycznej, koncertują z wyjątkowym programem akustycznym z płyty „XXX”. 2018 r. to czas przełomowych zmian. Nowym managementem zostaje firma Musicart, reprezentowana przez J. Siębora i J. Jastrowicza. Zespół odświeża też swój wizerunek wraz z nowym logo. Skład zespołu: Andrzej Krzywy, Piotr Kubiaczyk, Paweł Pełczyński, Paweł Dampc, Tomasz Banaś, Zdzisław Zioło, Marcin Korbacz. W 2019 zespół wydaje płytę RESET, której niekwestionowanym hitem staje się piosenką „Prosto w serce” . W tym roku została wydana płyta z twórczością Agnieszki Osieckiej „Osiecky”, w której ukazały się piosenki z tekstami poetki w zupełnie nowych aranżacjach.

 • PORANEK MUZYCZNY / Akordeon: muzyczny kameleon

  Szanowni Państwo, obowiązujące od 15 grudnia obostrzenia nakazują nam sprzedaż osobom niezaszczepionym jedynie 30 % miejsc. Pozostałe 70 % widowni zająć mogą osoby zaszczepione. Bardzo prosimy o wybór biletu zgodnie z deklarowanym przez Państwa stanem: Osoby zaszczepione - bilet normalny/ulgowy zaszczepieni. Osoby niezaszczepione - bilet normalny/ulgowy niezaszczepieni.------- Do sprzedaży dla osób niezaszczepionych przeznaczamy: Rząd 1 miejsca: N, N, N, 13 i 14 Rząd 2 do 14 miejsca: 19, do 25 Rząd 15 miejsca: 17 do 24 --------- Przypominamy, że zakup biletu dla osoby zaszczepionej jest równoznaczny z deklaracją o byciu zaszczepionym przeciwko COVID-19. Osoba posiadająca taki bilet wyraża zgodę na kontrolę certyfikatu zarówno przez organizatorów, jak i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. ----------- Ile guzików ma akordeon? Skąd w akordeonie powietrze skoro nikt w niego nie dmucha? Ile waży akordeon i czy da się schować go do plecaka? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie podczas poranka muzycznego pt. „ Akordeon muzyczny kameleon”. Będzie to szalona podróż z czterema akordeonami w roli głównej. Gdański Kwartet Akordeonowy zaprezentuje Wam potęgę brzmienia akordeonów w ciekawym, zróżnicowanym repertuarze, w którym każdy na pewno znajdzie coś dla siebie! W programie koncertu m.in. Taniec z szablami Chaczaturiana, Humoreska Dworzaka, muzyka z West Side Story, Skrzypka na dachu, tanga Astora Piazzolli oraz największe przeboje z polskich bajek.

 • PORANEK MUZYCZNY / KARNAWAŁ I ZACZAROWANY ŚWIAT MUZYCZNYCH DŹWIĘKÓW

  Szanowni Państwo, obowiązujące od 15 grudnia obostrzenia nakazują nam sprzedaż osobom niezaszczepionym jedynie 30 % miejsc. Pozostałe 70 % widowni zająć mogą osoby zaszczepione. Bardzo prosimy o wybór biletu zgodnie z deklarowanym przez Państwa stanem: Osoby zaszczepione - bilet normalny/ulgowy zaszczepieni. Osoby niezaszczepione - bilet normalny/ulgowy niezaszczepieni.------- Do sprzedaży dla osób niezaszczepionych przeznaczamy: Rząd 1 miejsca: N, N, N, 13 i 14 Rząd 2 do 14 miejsca: 19, do 25 Rząd 15 miejsca: 17 do 24 --------- Przypominamy, że zakup biletu dla osoby zaszczepionej jest równoznaczny z deklaracją o byciu zaszczepionym przeciwko COVID-19. Osoba posiadająca taki bilet wyraża zgodę na kontrolę certyfikatu zarówno przez organizatorów, jak i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. ----------- Przeniesiemy się w magiczny świat muzycznych dźwięków, które rozbudzą wyobraźnię, podniosą na duchu, rozbawią i wprawią w zachwyt każdego małego melomana. W karnawałowych rytmach zaprezentujemy bowiem muzyczne abecadło oraz wyjątkowe instrumenty jak; obój, klarnet, skrzypce, altówkę i wiolonczelę. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

 • TANGO SHOW - Carlos Roulet /wokal/

  Szanowni Państwo, obowiązujące od 15 grudnia obostrzenia nakazują nam sprzedaż osobom niezaszczepionym jedynie 30 % miejsc. Pozostałe 70 % widowni zająć mogą osoby zaszczepione. ---------------- Bardzo prosimy o wybór biletu zgodnie z deklarowanym przez Państwa stanem: Osoby zaszczepione – bilet normalny/ulgowy zaszczepieni. Osoby niezaszczepione – bilet normalny/ulgowy niezaszczepieni. -------- Do sprzedaży dla osób niezaszczepionych przeznaczamy: Rząd 1 miejsca: N, N, N, 13 i 14 Rząd 2 do 14 miejsca: 19, do 25 Rząd 15 miejsca: 17 do 24 Pozostałe miejsca zajmować mogą jedynie osoby zaszczepione. -------------- Przypominamy, że zakup biletu dla osoby zaszczepionej jest równoznaczny z deklaracją o byciu zaszczepionym przeciwko COVID-19. Osoba posiadająca taki bilet wyraża zgodę na kontrolę certyfikatu zarówno przez organizatorów, jak i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. -----------TANGO SHOW to doskonałe, stylowe aranżacje rozbudowane o orkiestrę kameralną, to szlifowany w Argentynie taniec na światowym poziomie oraz niepowtarzalny głos wychowanego w Buenos Aires wybitnego śpiewaka tanga.

 • Wojtek i Przyjaciele - spektakl muzyczny

  Szanowni Państwo, obowiązujące od 15 grudnia obostrzenia nakazują nam sprzedaż osobom niezaszczepionym jedynie 30 % miejsc. Pozostałe 70 % widowni zająć mogą osoby zaszczepione. --------- Bardzo prosimy o wybór biletu zgodnie z deklarowanym przez Państwa stanem: Osoby zaszczepione – bilet normalny/ulgowy zaszczepieni. Osoby niezaszczepione – bilet normalny/ulgowy niezaszczepieni. ------------- Do sprzedaży dla osób niezaszczepionych przeznaczamy: Rząd 1 miejsca: N, N, N, 13 i 14 Rząd 2 do 14 miejsca: 19, do 25 Rząd 15 miejsca: 17 do 24 Pozostałe miejsca zajmować mogą jedynie osoby zaszczepione. ------------ Przypominamy, że zakup biletu dla osoby zaszczepionej jest równoznaczny z deklaracją o byciu zaszczepionym przeciwko COVID-19. Osoba posiadająca taki bilet wyraża zgodę na kontrolę certyfikatu zarówno przez organizatorów, jak i pracowników stacji sanitarno-epidemiologicznej. -----------Zapraszamy na wyjątkowy spektakl muzyczny "Wojtek i Przyjaciele". Tym razem będziemy mieli okazję zobaczyć na scenie twórców i wykonawców muzycznych i teatralnych, z którymi miał zaszczyt i przyjemność współpracować nasz wieloletni instruktor teatralny Wojciech Rybakowski. Widowisko bardzo dynamiczne utrzymane w większości w lekkim kabaretowym tonie, na którym wielu z was znajdzie coś dla siebie. Udział zapowiedzieli: Cezary Paciorek (akordeon) Adam Wędedt (saksofon) / Weronika Korthals z zespołem / Zespół FUCUS / Artur Sychowski / Magdalena Wicka / Jacek Szponarski / Krzysztof Majda / Waldemar Czaja / Duo artystyczne We dwa konie Tomasza Fopke i Ryszard Borysionka / Cantores Veiherovienses / Camerata Musicale / Anna, Łucja, Marta, Nina i Ida Rybakowskie / Aktorzy teatru OKO i EKSPERYMENT / i inni / Prowadzenie Bartosz Lamparski