Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: SPEKTAKLE Zmień
 • BALET | Dziadek do orzechów

  Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na najsłynniejszy spektakl baletowy, który znają zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie - Dziadek do orzechów.
  To niezwykła, zimowa opowieść, która skradła serca wielu pokoleń widzów. To wyjątkowa okazja, by już na początku grudnia poczuć wspaniały, świąteczny nastrój, a przy okazji zachwycić się tańcem i wzruszyć ponadczasową muzyką Czajkowskiego.

  „Jestem Czarodziejem, nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty, a ja... Ja sprawiam, że prezenty ożywają... Ba! Nawet tańczą!”

  Gorąco zapraszamy na spektakl taneczno-baletowy z elementami magii! Reżyserką i choreografką tej zachwycającej produkcji jest Elżbieta Czeszejko. Na scenie zobaczymy grupy taneczne Wejherowskiego Centrum Kultury. Słynny Taniec Śnieżynek z pewnością zachwyci każdego! Przed nami także walka Króla Myszy wzbogacona o wyjątkowe elementy. Ten spektakl to prawdziwa magia! Jakże mogłoby być inaczej, skoro to jedna z najpiękniejszych wigilijnych opowieści, a na scenie pojawi się prawdziwy czarodziej?
 • NOWY TEATR W SŁUPSKU | Nasz mały PRL

  A gdyby tak stworzyć sobie dzisiaj swój mały PRL na własny użytek?

  Tego wyzwania podejmują się Iza i Witek, którzy postanawiają przez pół roku udawać, że dalej mamy orła bez korony i zapis o przyjaźni ze Związkiem Radzieckim w konstytucji, a Ludwik Waryński wciąż patrzy na nas ze stuzłotowego banknotu. Zamieszkują więc w wielkiej płycie, zamieniają laptopy na maszynę do pisania, GPS-a na starą mapę, a komórkę na telefon z tarczą. Przestawiają się z Ikei na meble z Zakładów Produkcji Mebli w Wyszkowie, z opla astry na FIATA 126P, z oliwy z oliwek na smalec ze świni, a z sushi – na bitki wołowe. Próbują zrealizować kartkę na wołowe z kością, wymienić dziesięć kilo gazet na papier toaletowy i regularnie wyłączają sobie wodę i prąd. Słowem – przenoszą się do PRL-u. Chcą przyjrzeć się współczesnej Polsce przez pryzmat PRL-u i zastanowić się, ile z dawnego systemu zostało w nas do dziś.
 • TEATR CAPITOL | Razem czy osobno?

  Zapraszamy na muzyczną, komediową nowość „Razem czy osobno?” w wykonaniu znanych i uwielbianych przez Widzów Aktorek, które śpiewająco zabiorą Was w świat skomplikowanych damsko – męskich relacji. Nie zabraknie wzruszeń, miłosnych historii, tańca i różańca, ale przede wszystkim nie zabraknie emocji i …śmiech

  Obsada: Katarzyna Pakosińska, Patricia Kazadi, Kaja Paschalska