Loading...
Wybór wydarzenia
Grupa wydarzeń: | SPEKTAKLE | Zmień |
---|
-
BAŁTYCKI TEATR DRAMATYCZNY | A morze nie
Spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi (jednej z najpopularniejszych autorek teatralnych tekstów dla dzieci i młodzieży) to zwariowana, niespodziewana, ale też pełna humoru oraz refleksji podróż wyluzowanej Marchewki oraz pięknie naiwnego Bałwanka w drodze na „biegun północny”.
Cudowna opowieść, którą można odbierać na wielu poziomach. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie. Pixarowski styl (Pixar to doskonale znana dorosłym i dzieciom wytwórnia, która stworzyła takie hity jak: „Toy Story”, „Potwory i spółka” czy „Gdzie jest Nemo?”) tekstu „A morze nie” prowadzi nas przez różne stadia najważniejszej wartości jaka istnieje, czyli przyjaźni. Przyjaźń to relacja, która jest przecież tak ważna, a tak zaniedbywana w obecnej rzeczywistości. Huśtawka pozytywnych emocji: śmiechu, zaciekawienia czy też oczyszczającej refleksji, „rozbuja”, a następnie z całą pewnością nie pozostawi obojętnym żadnego dziecka, ani dorosłego.
-
LABORATORIUM BALLAD I ROMANSÓW | ArteFonie | WSPÓŁPRACA
Zespół Wokalny Art’n’Voices poprzez „Laboratorium Ballad i romansów” przeniesie widzów w świat pełen onirycznej tajemnicy. Przygotowany przez nich spektakl powstał z inspiracji twórczością Adama Mickiewicza. Art’n’Voices (zdobywcy Fryderyka 2021 specjalizujący się wykonywaniu współczesnej muzyki a capella) wzięli na warsztat wydane 200 lat temu przełomowe dzieło, które symbolicznie zapoczątkowało epokę polskiego romantyzmu, poddając go twórczym eksperymentom przeszczepili jego ideę na grunt sztuki nowoczesnej.
Artyści wchodzą w twórczy dialog z wieszczem, łącząc jego ballady z muzyką a cappella wykonywaną przez zespół wokalny, okraszoną improwizacjami skrzypcowymi znakomitego jazzmana – Tomasza Chyły oraz ruchem scenicznym w wykonaniu artystki Sopockiego Teatru Tańca - Joanny Nadrowskiej. Za reżyserię oraz elementy aktorskie odpowiada Piotr Kosewski. Całość widowiska dopełnia gra świateł oraz wizualizacje budujące klimat
autorstwa Michała „Garego” Garnowskiego. -
SPEKTAKL | Instryga doskonała
Przygotuj się na niezwykłą przygodę - spektakl pełen humoru, zwariowanej akcji i... podróży w czasie!
Spotkasz się z grupą uczniów, którzy przez komiczny przypadek zostają wciągnięci w wir historycznych wydarzeń Wejherowa. Razem z nimi odkryjesz zakamarki historii naszego miasta i zobaczysz je w zupełnie nowym świetle.
W rolach głównych wystąpią osoby znane z życia publicznego, które zapewnią ci niezapomniane chwile śmiechu i rozrywki.
Zabierz rodzinę, przyjaciół i dołącz do naszej szalonej podróży przez czas i historię!
Organizatorzy:
Miejska Biblioteka Muzyczna im. Aleksandra Majkowskiego w Wejherowie
Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury -
TEATR MIEJSKI GDYNIA | Kochanie, wróciłem
Spektakl powstał we współprodukcji Wejherowskiego Centrum Kultury z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Zabawna opowieść o tym, że stereotypowe postrzeganie ról kobiety i mężczyzny może być krzywdzące dla obu stron, a szczęście można osiągnąć żyjąc wyłącznie na własnych warunkach. Kiedy okazuje się, że tradycyjny model rodziny się nie sprawdza, żona przejmuje obowiązki męża w jego firmie, on zaś jej obowiązki w domu. Te zmiany zajdą dużo dalej transformując życie pozostałych bohaterów. Dla niektórych rezultaty tej zamiany będą zaskakujące; dla wszystkich – ostatecznie satysfakcjonujące. -
TEATR POLSKA | Chłopaki płaczą
Zapraszamy na spektakl Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w ramach projektu Teatr Polska.
Widzisz płaczącego mężczyznę. Jakie wywołuje w tobie emocje? Odruchy? Co przychodzi ci na myśl, kiedy mijasz na ulicy faceta, który łka? I czy w ogóle zdarza ci się takich facetów spotykać? Czy męskie łzy są towarem deficytowym? Te publiczne należą do rzadkości. A czy te prywatne mogą posłużyć jako podstawa teatralnej opowieści? -
TEATR POLSKA | Perfekty i Ambaras
Zapraszamy najmłodszych na spektakl realizowany w ramach programu Teatr Polska!
Sztuka Perfekty i Ambaras cenionej dramatopisarki Marii Wojtyszko, w reżyserii Jakuba Krofty, to pełna magicznych światów i nieoczywistych zwrotów akcji bajka drogi, w której wszystko jest możliwe – spotkanie wróżki, chmary niebezpiecznych mordoryjów, odkrycie Liberlandii… A może nawet polubienie przyszywanego brata?
To opowieść o pięknie różnorodności, sile wyobraźni, a także o kochającej rodzinie, która jest bogactwem, mimo najróżniejszych kształtów, jakie może przybrać. -
TEATR RUCHU MO-SHE | Symbioza
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na swoją kolejną produkcję. Spektakl Symbioza jest efektem współpracy doświadczonego zespołu tancerzy i performerów Teatru Ruchu Mo-sHe z żywiołowością młodego zespołu Teatru Tańca Pasja.
To działanie kolektywne, symbiotyczne zaowocowało stworzeniem pięknego obrazu, pełnego prawdziwych emocji, energii i ruchu. Spektakl jest wyjątkowym obrazem oprawionym w niemal organiczne kostiumy i scenografię projektu Joanny Borkowskiej. Widowiskowym układom choreograficznym towarzyszą wizualizacje Filipa Borkowskiego i pokaz świateł w reżyserii Jacka Rogalewskiego. Całości dopełnia zaś kolaż muzyczny The Cinematic Orchestra, Orbital, Bonobo.
Tą symbiotyczną współpracę twórców splata wizja reżyserki Moniki Leśko-Mikołajczyk. Subtelność i siła przeplatające się w spektaklu, dają przestrzeń do refleksji nad tym, co istotne, by współistnieć z otaczającym nas światem. Spektakl jest fantazją o współodczuwaniu, współodpowiedzialności za drugiego człowieka i świat, w którym żyjemy.