Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Trwa komunikacja

Wybór wydarzenia

 • Niespodziewany powrót - Teatr Imka

  Gąszcz różnych wątków, które splatają się w wyśmienitą komedię – to właśnie Niespodziewany powrót. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie – na scenie Olbrychski i Karolak – to doskonała rozrywka dla wymagającej widowni. W Niespodziewanym powrocie Daniel Olbrychski wciela się w postać aktora, który ma zagrać króla Leara. Szczególna trema i wielkie nadzieje związane z podjęciem tak dużego aktorskiego wyzwania nie są Olbrychskiemu obce. W końcu sam mierzył się z nimi, kiedy grał główne role w spektaklach Szekspira. Tłem dla aktorskich rozterek są skomplikowane relacje rodzinne – kłopoty z partnerami, rodzicami i dziećmi, które niezwykle bawią, jeśli tylko nas nie dotyczą! Ważną postacią jest zwłaszcza syn głównego bohatera – w tej roli doskonale znany publiczności z wielu produkcji telewizyjnych i kinowych Tomasz Karolak. Aktor o dużym talencie komediowym z wejściem w postać też nie będzie miał problemu – w końcu synem jest od urodzenia! Dokąd zabrną te wszystkie wątki? Jak będzie się układać relacja ojca z synem? Jest tylko jeden sposób, by przekonać się o tym wszystkim – trzeba się wybrać do teatru!

 • PINOKIO | Teatr Dramatyczny Koszalin

  Ubogi, samotny stolarz zawsze pragnął mieć dziecko. Gepetto struga więc z drewna lalkę, która w magiczny sposób ożywa. Pinokio niby zachowuje się, jak zwykłe dziecko, ale wydaje się, że jego serce nie bije. Jest krnąrbny, chciwy i skupiony tylko na sobie. Odrzuca ojca i wyrusza w świat w poszukiwaniu bogactwa i wolności. Niby chciałby być prawdziwym chłopcem, ale nie bardzo wie, co to znaczy. Łamać zasady, mieć pieniądze, iść z prądem czy pod prąd? Pinokio czuje się coraz bardziej inny, coraz bardziej samotny. Czy uda mu się odnaleźć siebie? Jedna z najbardziej znanych historii na świecie, wpisana we współczesny kontekst, podejmuje temat buntu, inności, gonitwy za dobrami materialnymi, ale przede wszystkim – uzdrawiającej siły miłości.

 • Sen nocy letniej po kaszubsku | Teatr Tańca Sarasvati

  Filharmonia Kaszubska zaprasza na balet liryczny w dwóch aktach „Sen Nocy Letniej po kaszubsku” inspirowany komedią Williama Shakespeare’a „Sen Nocy Letniej”. ------ To bez wątpienia jedna z najpiękniejszych komedii lirycznych we współczesnym repertuarze baletowym. Teatr Tańca Sarasvati i Dziecięcy Teatr Tańca, we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, po mistrzowsku opowiedziały językiem tańca skomplikowane losy bohaterów Szekspira. Zarówno na jawie, jak i we śnie czeka ich wiele niesamowitych przeżyć. Balet wspaniale oddaje ducha sztuki, oczarowuje kaszubskimi elementami, niesamowitą choreografią Sangmo Borysiewicz i… wspaniałymi kreacjami członków Teatru Tańca Sarasvati. ---- Układy opracowane w technice tańca klasycznego, współczesnego, aerial-dance z elementami tańca ludowego i charakterystycznego do muzyki folk (polskiej, serbskiej, kaszubskiej) oraz filmowej z pewnością nikogo nie pozostawią obojętnym. ---- Trzy światy, w których poruszają się szekspirowscy bohaterowie z pewnością skradną serca publiczności Filharmonii Kaszubskiej. Piękna scenografia Patrycji Kruk, interesująca warstwa muzyczna, barwne kostiumy i zjawiskowe układy choreograficzne sprawią, że zgromadzeni widzowie nie będą chcieli z naszego Snu wracać do rzeczywistości! ----Namiętności bohaterów mieszają się tu z zabawą, perypetie miłosne z humorem, taniec z teatrem, a piękna muzyka ze wspaniałym szekspirowskim tekstem w przekładzie Stanisława Barańczaka. --- Reżyseria: Sangmo Borysiewicz

 • Sonia Bohosiewicz | 10 sekretów Marilyn Monroe

  Oczywiście wiecie, że była najsłynniejszą blondynką świata, symbolem seksu, ikoną, najjaśniejszą z hollywoodzkich gwiazd, że prawdopodobnie popełniła samobójstwo, że śpiewała prezydentowi Kennedy’emu Happy Birthday, że prawdopodobnie była jego kochanką, że w ogóle miała facetów na pęczki, że tak pięknie podmuch wiatru unosił jej sukienkę, że miała najpiękniejszy uśmiech świata, że… Wielu rzeczy jednak o niej nie wiecie. ------ Sekrety wielkiej gwiazdy opowiedziane i wyśpiewane przez Sonię Bohosiewicz. Marilyn Monroe i Sonia Bohosiewicz – jakich jeszcze nie znacie… -------W repertuarze utwory Marilyn Monroe, Elli Fitzgerald czy Franka Sinatry, w tym piosenki znane publiczności z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”, m.in. „I wanna be loved by you”, „On the Sunny Side of the Street”, „New York, New York”, „I’ve got you under my skin” czy „I’m beginning to see the light”.