Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 

Wybór wydarzenia

 • BAJADERA | Szkoła baletowa w Gdańsku

  Serdecznie zapraszamy na Koncert Tańca uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny – Sobczak w Gdańsku, w których wykonaniu zobaczycie Państwo najpiękniejsze fragmenty z klasycznego baletowego repertuaru oraz oryginalne układy choreograficzne wykonywane w różnych technikach tańca. Jedna z części tanecznych prezentacji to niezwykle widowiskowe divertissement z baletu „Bajadera” , pięknej, hinduskiej baśni o miłości, której siła przekracza granice śmierci. Ten zadziwiający obraz stworzony przez Mariusa Petipa w wykonaniu młodych tancerzy na długo pozostaje w pamięci wraz z rozkołysaną, romantyczną muzyką Ludwiga Minkusa i pięknymi, utrzymanymi w orientalnym klimacie kostiumami wykonawców. Zaangażowanie, profesjonalizm i emanująca radość wykonawców to dla wszystkich miłośników tańca gwarancja przeżycia niezapomnianych chwil.

 • OPERA ŚLĄSKA BYTOM | Callas. Master Class

  Wiodącym wątkiem sztuki są lekcje muzyki, których diwa udzielała pod koniec swojej kariery (1971-1972) w słynnej nowojorskiej Juilliard School. Na scenie pojawiają się uczniowie-śpiewacy. Będą musieli skonfrontować swój talent z oceną kapryśnej primadonny. Z czasem na pierwszy plan wysuwa się miłość Callas do muzyki, wspomnienia z jej bogatej kariery przeplatane z wątkami prywatnymi. Jesteśmy świadkami życiowych wyborów artystki, jej całkowitego poświęcenia dla sztuki i konsekwencji trudnych decyzji.

 • TEATR KOMEDII VALLDAL | Piraci. Musical niesuchy

  „Piraci. Musical niesuchy” Teatru Komedii Valldal. Podobnie jak poprzednie produkcje tego Teatru, będzie to rozśpiewane, mądre i dowcipne widowisko. Kilkoro nastolatków wyrusza w rejs i… postanawia zostać piratami. Chcą żyć poza utartymi schematami, na przekór społecznym oczekiwaniom. Jednak - czy tak rzeczywiście się da? I dokąd płynąć, jeśli każdy kierunek rejsu wydaje się bezsensowny? ------ Na scenie zaprezentuje się kilkadziesiąt młodych osób z Trójmiasta i okolic. Muzykę skomponował Marcin Rumiński, a scenografia jest dziełem Kaliny Konieczny.

 • Teatr Miejski Gdynia - Umrzeć ze śmiechu

  Znakomita amerykańska komedia, której przesłanie jest jasne: jeśli już umierać, to wyłącznie ze śmiechu. Cztery przyjaciółki od trzydziestu lat grają w brydża. Niestety, nagle jedna z nich umiera, a pozostałe muszą sobie z tym poradzić. I zrobią to – sensacyjnie i spektakularnie. Wzruszająca, bawiąca do łez opowieść o przyjaźni, miłości oraz wsparciu w najtrudniejszych życiowych momentach. Prawdziwej przyjaźni nawet śmierć nie stanie na przeszkodzie. Bawcie się dobrze! OBSADA : Współproducentem spektaklu jest Filharmonia Kaszubska w Wejherowie Premiera w Wejherowie: 19.10.2022 Rachel – Martyna Matoliniec Connie Harland – Beata Buczek – Żarnecka Lena – Elżbieta Mr ozińska Millie – Monika Babicka Policjant/Bobby – Krz ysztof Berendt Gruba dupa – kot Reżyseria: Krzysztof Babicki Scenografia: Marek Braun kostiumy: Jolanta Łagowska – Braun światło: Marek Perkowski Asystent reżysera: Krzysztof Berendt

 • TEATR NA STYKU ŚWIATÓW | Smocze ścieżki

  PRODUKCJA WEJHEROWSKIEGO CENTRUM KULTURY ---- Spektakl opowiada o przyjaźni i zaufaniu - pokazuje, jak przekraczanie granic, nawet w dobrym celu, może prowadzić do niezamierzonych komplikacji i szkód. A później trzeba to naprawić... Przy tej okazji poznamy różne postaci, a każda z nich będzie miała swoją historię. Mamy nadzieję, że spektakl zachęci wszystkich, aby poszukali sposobu na uczynienie naszego świata lepszym miejscem. Miejscem, w którym każdy będzie mógł być szczęśliwy i bezpieczny. A w samym środku całego zamieszania spotkamy różnorodne Smoki, które nie zawsze chodzą prostymi ścieżkami... Będzie zabawnie i przejmująco. O sprawach podstawowych, lecz niezwykle ważnych. A przepiękna, różnorodna oprawa spektaklu Was zachwyci!

 • Triathlon story | NAJEM SALI

  Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. --------- „Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.