Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

Grupa wydarzeń: SPEKTAKLE Zmień
 • TEATR CAPITOL | Łóżko pełne cudzoziemców

  Ciemny, obskurny hotel położony na francusko-niemieckiej granicy, czasy świetności ma dawno za sobą i już nie wszystko w nim działa sehr gut! Cieknący kaloryfer, rozpadający rezerwuar, tajemniczo zatapetowane drzwi…

  Reżyseria: Jerzy Bończak
  Przekład: Elżbieta Woźniak
  Scenografia: Michał Dracz
  Kostiumy: Iga Sylwestrzak
  Opracowanie muzyczne: Małgorzata Małaszko
  Reżyser castingu: Magdalena Sowa
  Asystent reżysera: Anna Modrzejewska
 • TEATR KOMEDII VALLDAL | Marvin

  SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 7. ROKU ŻYCIA
  Pewnego dnia dinozaur Marvin dowiaduje się od lekarza, że czeka go wyginięcie. Ta wiadomość odbiera mu wszelką radość życia. Uświadamia sobie, że nie ma nikogo, komu mógłby się pożalić. Poszukiwanie przyjaciela "na śmierć i życie" rozpoczyna od wysłania anonsu do gazety. Na ogłoszenie odpowiada długowieczny Żółw Finn, który ma inne zmartwienie. Przeraża go samotność, czekająca po odejściu wszystkich bliskich mu osób. Do tego niezwykłego duetu dołącza Motyl Ulisses, który dla odmiany nie przejmuje się niczym. Żyje "tu i teraz" bo wie, że jego dni i tak są policzone. Dosłownie.

  Między bohaterami zawiązuje się wyjątkowa przyjaźń. Podczas pełnej przygód wędrówki w poszukiwaniu lekarstwa na wyginięcie, odkrywają prawdy, które pomagają im zaakceptować to, co nieuniknione. Uczą się cieszyć każdą wspólnie spędzoną chwilą i doceniać każdy gest, słowo oraz uśmiech przyjaciela. Wszak prawdziwa przyjaźń "może zaskarbić sobie uwagę Wieczności".

  "Marvin" to niezwykle poetycka i filozoficzna opowieść o przemijaniu i stracie, ale podana w ciepły i humorystyczny sposób. Korowód barwnych postaci, nieoczekiwane zwroty akcji i urzekająca, komiksowa oprawa plastyczna tworzą świat, w którym od zmartwień związanych z tym, co nieuchronne, ważniejsza jest walka o spełnianie najdziwniejszych nawet marzeń.

  Scenariusz - Marta Guśniowska
  Reżyseria i opracowanie muzyczne - Tomasz Czarnecki
  Scenografia i kostiumy - Kalina Konieczny
 • TEATR RUCHU MO-SHE | Symbioza

  Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na swoją kolejną produkcją. Spektakl Symbioza jest efektem współpracy doświadczonego zespołu tancerzy i performerów Teatru Ruchu Mo-sHe z żywiołowością młodego zespołu Teatru Tańca Pasja.

  To działanie kolektywne, symbiotyczne zaowocowało stworzeniem pięknego obrazu, pełnego prawdziwych emocji, energii i ruchu. Spektakl jest wyjątkowym obrazem oprawionym w niemal organiczne kostiumy i scenografię projektu Joanny Borkowskiej. Widowiskowym układom choreograficznym towarzyszą wizualizacje Filipa Borkowskiego i pokaz świateł w reżyserii Jacka Rogalewskiego. Całości dopełnia zaś kolaż muzyczny The Cinematic Orchestra, Orbital, Bonobo.

  Tą symbiotyczną współpracę twórców splata wizja reżyserki Moniki Leśko-Mikołajczyk. Subtelność
  i siła przeplatające się w spektaklu , dają przestrzeń do refleksji nad tym, co istotne by współistnieć
  z otaczającym nas światem. Spektakl jest fantazją o współodczuwaniu, współodpowiedzialności
  za drugiego człowieka i świat , w którym żyjemy.

  Symbioza jest dyskursem o relacjach między człowiekiem a przyroda, kobietą a mężczyzną,
  o umiejętności dawania i brania, o potrzebie poczucia bezpieczeństwa. Spektakl jest przepełniony symboliką, jak drzewo, które stanowi centrum spektaklu. Jest organiczne, jest siłą, źródłem życia
  i daje schronienie. Jego siła nie jest jednak wieczna, tak jak nie są stałe relacje między ludźmi. Nic nie jest na zawsze, jeśli o to nie zadbamy. Wreszcie mówi o kruchości i ulotności życia i tego co piękne, ukochane, najważniejsze. Opowiada o początku i końcu, życiu i śmierci, przede wszystkim jednak
  o nadziei, która zawsze się tli i daje siłę na lepsze jutro. - MONIKA LEŚKO-MIKOŁAJCZYK