Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

  • Kleks i wynalazek Filipa Golarza

    Po letniej przerwie Ada Niezgódka wraca do Akademii, żeby rozwikłać tajemnicę pochodzenia swojego przyjaciela – Alberta. W tym samym czasie profesor Kleks wyrusza do świata realnego, żeby odnaleźć przyjaciela sprzed lat. Okazuje się, że oba te tropy prowadzą do dawnego absolwenta Akademii – Filipa zwanego Golarzem…
  • Mufasa: Król lew dubbing

    W filmie „Mufasa: Król lew” Rafiki opowiada młodej Kiarze, córce Simby i Neli, legendę o trudnej drodze ukochanego króla Mufasy na tron Lwiej Ziemi. Swoje trzy grosze dołożą też Timon i Pumba. Opowiedziana w retrospekcjach historia przedstawia zagubionego i osieroconego Mufasę, którego życie zmienia się po przypadkowym spotkaniu z królewskim spadkobiercą, lwem Taką. Młode lwy wyruszają w podróż w poszukiwaniu swojego przeznaczenia, a ich relacja zostaje poddana wielu próbom w zmaganiach ze śmiertelnym wrogiem.
  • Mufasa: Król lew napisy

    W filmie „Mufasa: Król lew” Rafiki opowiada młodej Kiarze, córce Simby i Neli, legendę o trudnej drodze ukochanego króla Mufasy na tron Lwiej Ziemi. Swoje trzy grosze dołożą też Timon i Pumba. Opowiedziana w retrospekcjach historia przedstawia zagubionego i osieroconego Mufasę, którego życie zmienia się po przypadkowym spotkaniu z królewskim spadkobiercą, lwem Taką. Młode lwy wyruszają w podróż w poszukiwaniu swojego przeznaczenia, a ich relacja zostaje poddana wielu próbom w zmaganiach ze śmiertelnym wrogiem.
  • Here. Poza czasem napisy

    Reżyser, scenarzysta oraz gwiazdy – TOM HANKS i ROBIN WRIGHT niezapomnianego, nagrodzonego Oscarem FORRESTA GUMPA powracają w nowym wizjonerskim filmie.

    Nowy film zdobywcy OSCARA Roberta Zemeckisa, reżysera takich ponadczasowych hitów jak FORREST GUMP, POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI, CAST AWAY – POZA ŚWIATEM, KONTAKT.

    Poruszająca opowieść o miłości, stracie, nadziei, radości i przemijaniu w porywającej filmowej formie.

    Losy kilku pokoleń krzyżują się w jednym miejscu na ziemi, domu, który jest świadkiem wszystkiego co w ich życiu najpiękniejsze i najbardziej dramatyczne, najzabawniejsze i najbardziej poruszające. To tu dla jednych wszystko się zaczyna, a dla innych kończy. Tutaj rozkwita miłość, spełniają się marzenia, rodzą się przyjaźnie, pasje i przychodzą rozczarowania. Twórcom udaje się w niezwykłej filmowej formie uchwycić istotę ludzkiego losu. Jego blaski i cienie, które wszyscy znamy bez względu na to skąd pochodzimy i gdzie przyszło nam żyć.
  • W pokoju obok napisy

    Zwycięzca festiwalu w Wenecji, „W pokoju obok", łączy na ekranie dwie wielkie osobowości i gwiazdy kina: Julianne Moore i Tildę Swinton. Melodramat Pedra Almodóvara to pełna emocji opowieść o pożegnaniach, spełnieniu, macierzyństwie i rodzinie z wyboru, a przede wszystkim – o życiu na swoich zasadach. Anglojęzyczny debiut Hiszpana otwiera zupełnie nowy rozdział w jego twórczości, zachowując przy tym charakterystyczne dla reżysera humor, melancholię i uwodzicielski splendor kostiumów i wnętrz. Eksplozja soczystych barw głosi pochwałę życia tak w radosnych, jak i w gorzkich odsłonach i jest hołdem dla przyjaźni, której blask złagodzi każdy ból.

    Akcję „W pokoju obok" umieścił Almodóvar na Wschodnim Wybrzeżu USA. To w Nowym Jorku spotykają się przyjaciółki sprzed lat: wzięta pisarka Ingrid (Moore) i Martha (Swinton), reporterka wojenna, która toczy właśnie najważniejszą bitwę swojego życia. Rozdzieliły je zawodowe i prywatne wybory, a na nowo połączy los, którego się nie wybiera. W dramatycznych okolicznościach Ingrid i Martha dostrzegą szansę, by jeszcze raz przeżyć coś wspólnie.

    Jeden z najwyżej ocenianych filmów Pedra Amodóvara jest ekranizacją „Pełni miłości", powieści Sigrid Nunez. „W pokoju obok" to terapeutyczne, niosące nadzieję kino, które nie wstydzi się wzruszać i wierzyć: w uzdrawiającą moc obecności i relacje odporne na upływ czasu.
  • André Rieu. Srebrno-złoty koncert gwiazdkowy

    Retransmisja nowego bożonarodzeniowego show z Maastricht***
    -->Prosimy wybrać miejsca sąsiadujące z miejscami oznaczonymi kolorem białym lub na skraju rzędu<--
    Nowy bożonarodzeniowy show króla walca! Spraw, aby czas Bożego Narodzenia stał się jeszcze bardziej wyjątkowy i spędź go z bliskimi na „Srebrno-złotym koncercie gwiazdkowym” André Rieu i jego Orkiestry Johanna Straussa. Dzięki temu wydarzeniu na blisko trzy godziny przeniesiecie się do skąpanego w świątecznej atmosferze Zimowego Pałacu w Maastricht i przeżyjecie najpiękniejsze muzyczno-gwiazdkowe chwile ze swoim ulubionym maestrem. W koncercie pojawi się również uwielbiana przez publiczność Emma Kok, nastolatka o anielskim głosie.
    Tytuł swego nowego bożonarodzeniowego koncertu André Rieu zaczerpnął ze słynnego walca „Gold und Silber” [„Złoto i srebro”] Ferenca Lehára, kompozytora, który podarował nam najsłynniejsze operetki świata, choćby „Wesołą wdówkę” czy „Krainę Uśmiechu”. Olśniewający walc Lehára do dziś usłyszeć można na wielu wystawnych balach na całym świecie. Nic więc dziwnego, że ta zjawiskowa kompozycja stała się inspiracją dla tegorocznego spektakularnego koncertu gwiazdkowego maestra André Rieu.
    „Srebrno-złoty koncert gwiazdkowy” André Rieu to jednak nie tylko eleganckie walce. Efektowną zimową scenerię Zimowego Pałacu w Maastricht ogrzewać będą również najpiękniejsze kolędy z całego świata oraz świąteczne hity w wyjątkowych aranżacjach. Weź więc do kina swoich bliskich, rodzinę, sąsiadów, znajomych i świętujcie wspólne chwile razem z maestrem André Rieu!
  • To nie mój film

    Wanda i Janek są ze sobą „od zawsze”. Jednak po latach ich związek przypomina kabel od ładowarki, który pogryzł pies – niby jeszcze ładuje, ale to nie ma prawa działać. Po kolejnej kłótni, właściwie nie wiadomo o co, podejmują decyzję – udają się na wyprawę ostatniej szansy. Kupują sanki, ładują na nie tylko niezbędne rzeczy i ruszają brzegiem zimowego Bałtyku. Jeśli nie zejdą z plaży i nie złamią zasad podróży – zostaną ze sobą na zawsze. Jeśli im się nie uda, nigdy więcej się już nie zobaczą.

    Pełna humoru, ciepła i niespodzianek opowieść o miłości – poruszające połączenie komedii romantycznej i kina drogi. Czy faktycznie przeciwieństwa się przyciągają? Jak skończy się podróż bohaterów brzegiem zimowego Bałtyku? Czy Janek i Wanda poczują radość i odzyskają nadzieję? „To nie mój film” sprawi, że uśmiechniecie się do siebie i zakochacie w życiu od nowa.

    „To nie mój film” zdobył „Złoty Pazur” na 49. FPFF w Gdyni, został nagrodzony Young Talents Award na festiwalu CinEast w Luksemburgu oraz zwyciężył Konkursu Smart7, organizowany przez siedem europejskich festiwali.
  • Dalej jazda!

    „Dalej jazda” to pełna humoru i wzruszeń historia rodziny, za którą czasem trudno nadążyć, ale bardzo łatwo ją pokochać. Ich codzienność nabiera rozpędu, gdy seniorzy – Ela i Józiek – postanawiają wybrać się w sentymentalną podróż przez Polskę. Przygotowania do szalonej eskapady wspiera wnuczka Justyna, która niebawem urodzi ich prawnuka, oraz zgryźliwy sąsiad Antoni Kryska. Jednak troskliwy syn Andrzej ani myśli puścić rodziców w świat. Przebojowi staruszkowie kradną więc kultową nyskę z jego komisu i ruszają, by spełnić marzenia. Elżbieta i Józiek jadą na własnych zasadach: śmieją się, ryzykują i kochają, jakby mieli po 20 lat. To, co wydarzy się po drodze, zmieni nie tylko ich, ale zbliży całą rodzinę Gugulaków.
  • Sztuka pięknego życia napisy

    Film o miłości „tu i teraz”, który poruszy wasze najczulsze struny. Przygotujcie się na wzruszający, ale niepozbawiony dobrego humoru emocjonalny rollercoster i nie zapomnijcie do kina zabrać chusteczek! Nagły wypadek samochodowy splata losy Almut (Florence Pugh) i Tobiasa (Andrew Garfield), odmieniając je na zawsze. Od momentu, kiedy wspólnie trafiają na pogotowie, zaczyna w nich kiełkować silna więź, która z biegiem czasu przeradza się w głębokie uczucie. Poprzez migawki ich wzajemnego zauroczenia, budowania domu i stawania się rodziną – nieoczekiwanie wychodzi na jaw prawda o zdrowiu Almut, która może zachwiać fundamentem tego co stworzyli. Paradoksalnie, motywuje to parę do realizacji marzeń i uczy cenić każdą chwilę z niekonwencjonalnej drogi, jaką obrało ich życie. Oto trwająca dekadę, utkana z subtelnych momentów bliskości, głęboko wzruszająca, a czasami nieoczekiwanie zabawna, piękna historia miłosna. W rolach głównych nominowana do Oscara Florence Pugh („Diuna: Część druga”, „Oppenheimer”) oraz dwukrotnie nominowany do statuetek Amerykańskiej Akademii Filmowej Andrew Garfield („Spider- Man: Bez drogi do domu”, „Przełęcz ocalonych”). Obraz wyreżyserowany przez Johna Crowleya – twórcę „Brooklyn” oraz wybranych odcinków seriali „Detektyw” i „Czarne lustro”. Jednym z producentów jest dwukrotnie nominowany do Oscara Benedict Cumberbatch – gwiazda produkcji „Doktor Strange” i serialu „Sherlock”.
  • BĄDŹ VINTAGE

    "BĄDŹ VINTAGE!" projekt autorski Agaty Walczak i Ewy Walczak, Teatr Muzyczny w Gdyni.
    Doskonale znane piosenki w unikatowym, dawnym brzmieniu. Utwory z repertuaru Marii Koterbskiej, Karin Stanek, Jeden Osiem L czy Sanah odnajdą swój wspólny mianownik w aranżacjach z poprzedniego wieku. Przejdziemy przez dekady rozwoju polskiej piosenki, poznamy masę ciekawostek, a w zabawach stylem nie zabraknie niespodzianek.

    Jeśli marzysz o podróży w czasie, namiętnie słuchasz produkcji Postmodern Jukebox lub po prostu masz ,,starą duszę” – to koncert dla Ciebie!

    Koncert „Bądź Vintage!” to humorystyczne, a zarazem nostalgiczne widowisko Teatru Muzycznego w Gdyni, które łączy opowieść o historii polskiej muzyki z koncertem największych przebojów w nowych aranżacjach. Na scenie wystąpią wokalistki i aktorki Agata Walczak i Ewa Walczak (nie są rodziną), a towarzyszyć im będzie zespół utalentowanych muzyków: Krzysztof Brzeziński – pianino, Klaudia Karbowiak – kontrabas, Grzegorz Lewandowski – perkusja, Chórki: Weronika Radniecka i Karol Małkowski.
    Koncert trwa 1 godzinę i 25 minut i obejmuje kompozycje od lat 30. XX wieku po współczesność – wszystko w świeżych, vintage’owych aranżacjach. Znane i lubiane utwory, które każdy pamięta, przeplatane są anegdotami oraz opowieściami z historii polskiej muzyki.
  • Cuarteto Re! Tango

    Cuarteto Re!Tango to grupa wirtuozów, którzy w niepowtarzalny sposób łączą profesjonalizm z autentyczną radością grania. Spotkali się w 2018 r., aby stworzyć zespół, dla którego tango będzie czymś więcej niż jednym z wielu stylów, jakie uprawia zawodowy muzyk. Zaliczani są do najlepszych na europejskiej scenie zespołów specjalizujących się w argentyńskim tangu. Cenieni przez słuchaczy za elegancję, wierność stylistyce i niezwykłą wrażliwość ich muzyki. Świeżość autorskich aranżacji, taneczność i energia to ich rozpoznawalne atuty. Koncerty Cuarteto Re!Tango to gwarancja emocji, ekspresji i ekscytacji rytmem, to prawdziwa uczta, nie tylko dla miłośników argentyńskiego tanga. Szerokie i szlachetne brzmienie zespołu, często porównywane do orquestra tìpica, przenosi słuchaczy w muzyczną podróż do Buenos Aires.

    Paweł A. Nowak – bandoneon
    Łukasz Perucki – skrzypce
    Paweł Zawada – fortepian, aranżacje
    Maciej Sadowski – kontrabas
  • FISZ EMADE TWORZYWO

    FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2000 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Zasłynęli w polskim hip-hopie wprowadzając eklektyczne brzmienia i pełne poczucia humoru i charakterystycznej melancholii teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu do dzisiaj, bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

    Ich ostatni album, „Ballady i Protesty” to mocny powrót do korzeni muzycznej podróży zespołu - do lat 90., w których rozwijała się tak zwana muzyka miasta - hip - hop czy elektronika. To sentymentalna opowieść o brzmieniach, które były inspiracją i wskazały drogę poszukiwań. Ale przede wszystkim to płyta sprzeciwu. Pełna niezgody na infantylną, agresywną, czarno-białą politykę, na omijanie w życiu publicznym tak ważnych tematów jak prawa człowieka czy zmiany klimatyczne. I, jak zawsze u Fisza, wszystko to przekazane w mocnych tekstach, pełnych ironii, skupienia nad pędzącym nie wiadomo dokąd światem, wnikliwych spojrzeń w głąb gościa zagubionego w chaosie nieuniknionych zmian.

    Nowy singiel zespołu pt. “Niemoc”, którego premiera już 1 grudnia, promuje najnowszą płytę Tworzywa i odnosi się do korzeni muzyki rap. To opowieść o pierwszych zespołach i przyjaźniach. Fisz opowiada o czasach wczesnego liceum, kiedy powstał koncertujący zespół - Five Kinds of Happiness. Teledysk do utworu zawiera archiwalne nagranie VHS jednego z pierwszych koncertów braci Waglewskich w klubie Remont w 1993 roku. Całość poświęcona jest pamięci gitarzysty i dobrego kolegi chłopaków z tego okresu - Darka Kaczora Świątka, który zginął tragicznie w nie do końca jasnych okolicznościach w jednym z klasztorów.
  • Najpiękniejsze utwory J. Straussa i inne przeboje muzyki klasycznej

    Najpiękniejsze utwory J. Straussa i inne przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu orkiestry Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara pod dyrekcją Aliny Ratkowskiej.

    Orkiestra wystąpi w straussowskim składzie muzyków, ale nie zabraknie żadnego z instrumentów , które występują w dużej orkiestrze symfonicznej. W zestawie instrumentów perkusyjnych będzie niespodzianka, partię solową będzie miało zwykłe kowadło, które nadaje Polce Johanna Straussa szczególnego uroku. Na czele orkiestry stanie dyrygent pani dyrektor prof. Alina Ratkowska.
  • Natalia Szroeder | Sama na planecie

    Trasa SAMA NA PLANECIE to zupełnie nowa przygoda. Zagramy dla Was calutki materiał z nowej płyty, w nowej oprawie wizualnej, choć dla tych, którzy chcieliby jeszcze klubowo liznąć „Pogłosu”, oczywiście, wiadomo- możecie na mnie liczyć. ❤️
    Przedstawiamy Wam pierwsze miasta, ale trasa będzie się rozwijać. Sukcesywnie będą pojawiać się kolejne miejsca. Czekamy na Wasze sugestie, hihi.

    Dziękuję, że jesteście. Te spotkania z Wami klubowe są czymś nie do podrobienia, nie do przecenienia, czymś najpiękniejszym.
    Wzruszam się na myśl o tym, że to już za moment, już za chwilę.

    SAMA NA PLANECIE TOUR.

    BARDZO WAS ZAPRASZAM. 🌍
  • Piotr Cugowski

    „Jeszcze mi się chce… ale już niczego nie muszę” to słowa z najnowszego singla „Cisza przed burzą”, które stały się mottem kolejnej trasy koncertowej Piotr Cugowskiego. Podczas występów usłyszysz nie tylko najnowszy singiel, ale także premierowe utwory z nadchodzącego, drugiego solowego albumu i największe przeboje artysty.

    Piotr Cugowski nieustannie zaskakuje swoją wszechstronnością i talentem. Od lat zachwyca publiczność swoim głosem i charyzmą na scenie. Jego muzyka to połączenie rockowej energii, emocjonalnej głębi i autentyczności. Na scenie towarzyszą mu znakomici muzycy, tworząc razem niezwykłe widowisko.
  • Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz | Music of Buena Vista

    To okazja do posłuchania muzyki kubańskiej zarówno w niecodziennym aranżacjach, ale również w nietuzinkowym wykonaniu. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz zaprosili bowiem do współpracy kobietę obdarzoną wyjątkowym głosem, kobietę, która nagrała płyty z samym kultowym Buena Vista Social Club, Yaremi de las Mercedes Kordos. Utalentowani artyści inspirują się nawzajem zachwycając publiczność swoją oryginalnością i niezwykłą energią płynącą ze sceny.
  • SIESTA W DRODZE | Elif Sanchez

    Siesta w Drodze po latach namiętnej relacji z muzyką kabowerdeńską, fado i bossa nową, szuka nowych światów. Od dawna nikt tak nas nie zafascynował, jak Elif Sanchez, Turczynka z Madrytu. Olśniewające spotkanie Orientu z flamenco; bolera z Meksyku i Kuby ze zmysłowymi rytmami znad Bosforu. Język hiszpański splata się mową Bliskiego Wschodu. Nie słyszeliśmy wcześniej równie doskonałego przylegania do siebie tak pozornie odległych tradycji.

    Elif skończyła z wyróżnieniem konserwatorium w Stambule. Grała muzykę klasyczną na oboju. Spragniona wolności i nowego doświadczenia, wyjechała do słynnej Berklee College of Music, by tam spotkać największych artystów i nauczycieli jazzu. Odnalazła swój głos. Zaczęła śpiewać, łącząc wszystkie tak dobrze już sobie znane światy. Wyszła za mąż za znakomitego jazzowego trębacza z Ekwadoru. Stąd nowe nazwisko. Na przystań wybrała Madryt, gdzie krzyżują się ścieżki muzyków flamenco z mistrzami z Karaibów i Argentyny. Tam usłyszał ją jeden z najwybitniejszych producentów muzyki etnicznej, Javier Limon. Olśniony, stworzył z Elif album Mi Voz - Mój Głos, a wkrótce potem zaprosił ją na własną płytę: Viajeras – Wędrowcy.
  • TEATR KAMIENICA | Teściowe wiecznie żywe

    NAJEM SALI
    „Teściowe wiecznie żywe” to sztuka przygotowywana specjalnie na 15-lecie Teatru Kamienica wybrana jeszcze przez Założyciela i Dyrektora Kamienicy – śp. Emiliana Kamińskiego. Jakub Zindulka z lekkością i ciepłem analizuje skomplikowane relacje miłosno-rodzinne i z iście czeskim humorem zadaje pytania o sprawy najważniejsze. A to wszystko podane w formie komedii "lekko" muzycznej w mistrzowskiej reżyserii Olafa Lubaszenki.
  • TEATR LALKI TĘCZA | Pippi Pończoszanka

    Spektakl niezwykle barwny, z bogatą scenografią i wspaniałą oprawą muzyczną.

    Czy dobrze zorganizowane miasteczko, z własnymi tradycjami i zasadami, jest gotowe na pojawienie się osoby z zupełnie innym temperamentem? Pippi jest bardzo bezpośrednia w rozmowach dorosłymi, ma bogatą wyobraźnię, jest odważna i lojalna. Jej pojawienie się w życiu mieszkańców jest pretekstem do powstania wielu nieporozumień i komicznych sytuacji. Historia piegowatej dziewczynki, z rudymi warkoczami, kolorowymi pończochami i za dużymi butami, na pozór tylko wydaje się prosta. Pod osłoną dowcipu i lekkości opowiada o tęsknotach za własnym miejscem, za ludźmi i akceptacją. Myślę, że tak naprawdę spotkanie to jest trudne dla obu stron. Mieszkańcy dobrze się znają, wiedzą czego można się po sobie spodziewać. Pippi jest sama (nie licząc małpki i konia), bez rodziców, w nowym miejscu. Czasem to, co nowe i trochę inne nie od razu jest bezwarunkowo przyjmowane. Będzie musiało minąć sporo czasu i wydarzyć się coś naprawdę ważnego, by wszyscy mogli się do siebie przekonać i wzajemnie zaakceptować.
  • Wszystkiego Najlepszego

    Zespół "Wszystkiego Najlepszego" to grupa tworząca i wykonująca własne piosenki z klimatu Krainy Łagodności, piosenki poetyckiej, ballady i folku. Takie piosenki jak "Taradajka", "Jesienne oczekiwanie", "Łapka niedźwiadka",” Aniołowie Biali” i wiele innych, odnaleźć można w wielu śpiewnikach.

    "Wszystkiego Najlepszego" powstał lata temu i wyśpiewał wiele głównych nagród na najważniejszych festiwalach piosenki, przeglądach poezji śpiewanej czy piosenki studenckiej m.in. kilkakrotnie na Yapie, Bakcynaliach, na Danielce, na Giełdzie Piosenki w Szklarskiej Porębie, na Bazunie, Krakowskim Festiwalu Studenckim i wielu innych.