Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 
Loading...

Wybór wydarzenia

 • Niezniszczalni 4 2D napisy

  Stara gwardia twardzieli powraca w towarzystwie młodszego pokolenia gwiazd kina akcji, by ocalić świat przed trzecią wojną światową.

  W ręce terrorystów wpada broń masowej zagłady o mocy zdolnej zniszczyć całą planetę. Barney Ross i jego niezniszczalna ekipa wkraczają do akcji, by zapobiec wojnie Rosji z USA.

  Takiego zagęszczenia masy mięśniowej, ołowiu i ognia na centymetr kwadratowy ekranu kino jeszcze nie widziało.

  Czwarta odsłona najsłynniejszego cyklu kina akcji w historii. Do znanej ekipy dołączają po raz pierwszy „50 Cent”, Megan Fox, Tony Jaa, Iko Uwais i Andy Garcia.

  Lee Christmas i Barney Ross po raz kolejny zwołują ekipę topowych najemników, by stanąć do walki z wyjątkowo bezwzględnym wrogiem. Niezniszczalni wkraczają do akcji zawsze, gdy wszystkie inne środki zawodzą. Tym razem jednak stara gwardia nie wystarczy. Do zespołu twardzieli dołącza młode pokolenie reprezentujące nowe style walki, inną taktykę i metody działania. Muszą odbić z rąk terrorystów broń masowej zagłady o niewyobrażalnej sile, zanim trafi ona w ręce dyktatora, który nie cofnie się przed niczym, by ocalić swoją potęgę. Dodatkową komplikacją będzie wybuchowa relacja, która połączy Lee Christmasa (Jason Statham) ze zmysłową femme fatale Giną (Megan Fox).
 • O psie, który jeździł koleją

  Życie Zuzi (Liliana Zajbert), której tata Piotr (Mateusz Damięcki) pracuje na kolei, zmienia się nie do poznania, kiedy wkracza w nie Lampo – niezwykły pies-podróżnik. Wyjątkowy owczarek, którego wyprawy pociągiem są sensacją i hitem internetu, z miejsca zostaje najlepszym przyjacielem mającej problemy z sercem dziewczynki. Niestety, zazdrosny o sławę Lampo Dyrektor (Adam Woronowicz) robi wszystko, żeby pozbyć się psa ze swojej stacji. Kiedy mu się to udaje, rozdzielona z ukochanym pupilem Zuzia zaczyna chorować. Chociaż wszyscy starają się jej pomóc, szybko staje się jasne, że tylko bliskość i przyjaźń czworonoga mogą być lekarstwem, którego dziewczynka tak bardzo potrzebuje.
 • Moje wielkie greckie wesele 3 2D napisy

  Prawie sześć lat po tym, jak rodzina Portokalos po raz ostatni gościła na naszych ekranach w Moim wielkim greckim weselu 2, klan powraca i na ostatnią prośbę zmarłego Gusa Portokalosa udaje się na zjazd rodzinny do Grecji, aby odbyć serdeczną i przezabawną podróż pełną miłości i zwrotów akcji.
  Nia Vardalos, nominowana do Oscara jest autorką scenariusza i reżyserką . Powróci również w roli Touli.
  Zobaczymy też: Johna Corbetta, Marię Vacratsis, Elenę Kampouris, Louisa Mandylora i Andreę Martin, a także Eliasa Kacavasa.
  Zdjęcia były realizowane w Varipatades na Korfu w Grecji.
 • Doppelgänger. Sobowtór

  Sugerowane ograniczenie wiekowe: 15 lat***
  Nowy film w reżyserii Jana Holoubka („25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”), w gwiazdorskiej, międzynarodowej obsadzie. „Doppelgänger. Sobowtór” to kolejna produkcja TVN Grupa Discovery.

  Film przenosi widzów w czas przełomu lat 70-tych i 80-tych, a jego akcja rozgrywa się po dwóch stronach żelaznej kurtyny równocześnie. Hans Steiner (Jakub Gierszał) żyje w tętniącym życiem Strasburgu, korzystając z możliwości, jakie daje Zachód. Wtapia się w lokalną społeczność, jednocześnie prowadząc działalność szpiegowską. Jan Bitner (Tomasz Schuchardt) mieszka z rodziną w Gdańsku, pracuje w stoczni. Pozornie nic nie łączy obu mężczyzn, jednak przeszłość skrywa tajemnicę, która postawi ich przed koniecznością zmierzenia się z własnymi słabościami i namiętnościami. Obaj staną przed pytaniem dotyczącym swojej tożsamości.
 • Adam Wendt Acoustic Set i Laura Cubi Villen

  Adam Wendt Acoustic Set wystąp z artystką z hiszpańskiej Valencii - Laurą Cubi Villena.

  Wspólnie z kontrabasistą Piotrem Lemańczykiem oraz akordeonistą Cezarym Paciorkiem, Adam Wendt tworzy projekt zatytułowany „Hiszpańska dusza-polskie serce vol.2„.

  Do tej pory koncerty miały miejsce w Polsce na festiwalach muzyki hiszpańskiej, klubach jazzowych, festiwalach jazzowych oraz w filharmoniach (m.in. Opolskiej, Jeleniogórskiej, Bałtyckiej), teatrach muzycznych (np.w Toruniu) oraz antenie TVP Szczecin, a także poza granicami Polski m.in. w Wielkiej Brytanii, Chorwacji, Hiszpanii, Łotwie (Saulkrasti Jazz Festival).

  Zespół w swoim dorobku artystycznym posiada dwa wydane albumy muzyczne.
 • BARANOVSKI

  Za projektem BARANOVSKI stoi 30-letni wokalista, muzyk, producent i songwriter Wojtek Baranowski. Znany m.in. z występów z grupą XXANAXX, na początku 2018 roku zaczął pisać swoją własną historię. Zaledwie półtora roku później miał już na swoim koncie cztery radiowe przeboje, nominację do Fryderyka w kategorii „fonograficzny debiut roku”, a z koncertami zaliczył niemal wszystkie najważniejsze festiwalowe sceny w kraju. Kiedy dodać do tego złote płyty dla singli „Dym” i „Zbiór”, platynową dla „Luźno” i podwójnie platynową dla „Czułego miejsca”, można mówić o jednej z najbardziej błyskotliwych karier w ostatnich sezonach.

  W październiku 2019 premierę miała oczekiwana debiutancka płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana „Zbiór, w zgodnej opinii krytyków jeden z najbardziej udanych albumów w polskim popie ostatnich lat. Wydawnictwo przyniosło autorowi kolejne 3 nominacje do Fryderyków, uzyskało także status Złotej Płyty.

  W ubiegłym roku triumfy w radiu oraz w internecie święcił kolejny przebojowy singiel BARANOVSKIEGO „Lubię być z nią”. Piosenka dotarła do pierwszego miejsca oficjalnej listy airplay w Polsce, stając się najpopularniejszym utworem granym przez stacje radiowe w kraju. Klip do piosenki zaliczył już ponad 30 milionów wyświetleń i liczba ta cały czas rośnie.

  W październiku 2021, dokładnie dwa lata od premiery debiutanckiego “Zbioru”, ukazała się druga płyta BARANOVSKIEGO zatytułowana “BARANOVSKI 2”. Album ten jeszcze przed premierą pokrył się Złotem.
 • FADO | Ana Rita Prada oraz Francisco Moreira

  Ana Rita Prada - Początek jej kariery jako śpiewaczki Fado nastąpił, gdy w wieku 20 lat przeprowadziła się do Lizbony, gdzie połączyła swoje siły z kilkoma znanymi artystami występującymi w tradycyjnych domach Fado, w stolicy Portugalii. Jako młoda profesjonalistka koncertowała między innymi w Portugalii, Hiszpanii, Szwajcarii i Kazachstanie. Obecnie Ana występuję regularnie w domach Fado w Alfama (Lizbona), np. w Guitarras de Lisboa.

  Francisco Moreira - to kluczowe nazwisko nowej generacji fado. Obdarzony melodyjnym i urzekającym głosem, swoją autentycznością i zaangażowaniem porywa publiczność wszystkich pokoleń.
 • MONIKA BORZYM - Back To The Garden

  Jedna z najzdolniejszych artystek jazzowych młodego pokolenia (1990 rocznik). Monika urodzila sie w Warszawie, tu skończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Naukę kontynuowała w USA na kierunkach jazz, interpretacja, aranżacja. Ma na swoim koncie pięć solowych albumów Pierwsze dwie płyty "Girl Talk" i "My Place" ( dziś maja status "platynowych") nagrała w USA przy współpracy z tuzami światowego jazzu ( m.in. Johnem Scofieldem, Mitchellem Longiem, Aaronem Parksem
  i Randy Breckerem). W 2016 roku ukazał się w Polsce kolejny album Moniki, z autorskimi interpretacjami piosenek Joni Mitchell "Back To The Garden" ( "złota płyta"). Rok później przy współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego Monika wraz z Mariuszem Obijalskim stworzyli płytę "Jestem Przestrzeń" z poezją Anny Świrszczyńskiej - płyta została bardzo ciepło przyjęta przez słuchaczy. Gościnnie pojawili się na niej m.in. Wojciech Waglewski, John Scofield, Robert Kubiszyn i Michał Bryndal.
  W 2018 roku ukazała się płyta z utworami Thoma Yorka i Johna Greenwooda - "RADIOHEDONISTYCZNIE" - utwory brytyjskiej grupy zostały zaaranżowane przez Nikolę Kołodziejczyka - zdolnego kompozytora i dyrygenta na arcyciekawy skład: 3 waltornie, klarnet basowy, violę da gamba i jazzowe trio.
 • NATALIA PRZYBYSZ | Prapremiera nowej płyty T A M

  PRAPREMIERA NOWEJ PŁYTY T A M (13.10.2023)

  Nowy album Natalii Przybysz pt. „Tam” ukaże się jesienią tego roku. Do sieci trafiły już dwie zapowiedzi singlowe – „Za zimną wodę” oraz „Do zobaczenia do jutra”. Teraz przyszedł czas na ogłoszenie pierwszej części jesiennej trasy koncertowej.

  Kilka miesięcy temu Natalia Przybysz postanowiła zabrać swój zespół: Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę na grecką wyspę Hydra, do szczególnego domu-studia.

  Artyści na pewien czas wylądowali w studiu oraz domu twórczym – miejscu, które kiedyś było starą fabryką dywanów. Mieszkali, tworzyli i pracowali wspólnie. W efekcie – powstała tam znaczna część nadchodzącego, nowego albumu.

  Pełna forma nagrań została “domknięta” już po powrocie do Polski, czego efektem jest zaplanowana jesienna premiera. Wspiera ją trasa koncertowa, w tym 8 ogłoszonych pierwszych terminów koncertowych:
 • PORANEK MUZYCZNY | Bajkowe przeboje solo i w duecie

  Zapraszamy najmłodszych melomanów na poranek muzyczny, w którym nie zabraknie najpiękniejszych bajkowych przebojów, konkursów oraz muzycznych niespodzianek. Wśród bajkowych hitów pojawią się nowe aranżacje piosenek i duetów m.in. z „Vaiany”, „Małej Syrenki”, „Zaplątani”. Treści piosenek i duetów nieść będą ważny przekaz o przyjaźni i przypominać nam o tym aby pomagać sobie nawzajem i wspierać się każdego dnia. A wszystko to w wykonaniu znakomitych artystów i w wyjątkowej artystycznej oprawie prowadzącej Karoliny Klawitter.
 • PORANEK MUZYCZNY | Magiczne guziki akordeonowej muzyki

  Magiczne guziki? Czy domyślacie się drogie dzieci, o jakim instrumencie będzie mowa na listopadowym poranku? Naszymi gośćmi będą bowiem młodzi wirtuozi akordeonu. A to wyjątkowy instrument, który dzięki swoim możliwościom pojawia się w najróżniejszych miejscach od podwórka, ulicy, kawiarni po sale koncertowe i filharmonie. Wyruszymy w podróż by wspólnie odkrywać epoki od dalekiego baroku do współczesności oraz poznawać nowe gatunki muzyki.
 • PORANEK MUZYCZNY | Świąteczna podróż z muzyką Gospel

  Tym razem drogie dzieci, szanowni rodzice wybierzemy się w muzyczną podróż do Ameryki i poznamy historię śpiewu Gospel. W atmosferę grudnia i ulubionych przez wszystkie dzieci świąt Bożego Narodzenia, wprowadzą nas najsłynniejsze przeboje gospel oraz świąteczne piosenki z różnych stron świata. Nie zabraknie też pięknych polskich kolęd, fantastycznej zabawy i muzycznych niespodzianek. Nadchodzą przecież Święta!
 • Sorry Boys

  Sorry Boys to jeden z najciekawszych zespołów na polskiej scenie, który udanie łączy popowe kompozycje z alternatywnymi wpływami. Od początku działalności trzon grupy stanowią: Bela Komoszyńska oraz Tomasz Dąbrowski i Piotr Blak. Zespół wydał sześć płyt i zagrał kilka tras koncertowych, wystąpił również na najważniejszych polskich festiwalach muzycznych, m.in. na Open’er Festival, Orange Warsaw Festival, Olsztyn Green Festival, Jarocin Festival oraz na Męskim Graniu.

  W ciągu mijających 12 miesięcy Sorry Boys zaprezentowali dwa albumy – jesienią 2022 r. ukazał się „Renesans”, z którego pochodzą przebojowe single: „Mapy gwiazd”, „Na spalonym moście” i „Fudżi”, a 21 lipca miała swoją premierę płyta „Moje serce w Warszawie”, upamiętniająca 79. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Krążek promuje utwór tytułowy oraz najnowszy singiel „Dzień dobry” z gościnnym udziałem Roberta Gawlińskiego.

  Program najbliższych koncertów będzie oparty na utworach z dwóch ostatnich albumów: „Moje serce w Warszawie” i „Renesans”, ale „Absolutnie, absolutnie” nie zabraknie także największych przebojów Sorry Boys!
 • TEATR CAPITOL | Lumbago

  Zafascynował Was ktoś tak bardzo, że gotowi byliście złamać małżeńską przysięgę?
  Pójść za szaleństwem jak w dym, bez względu na konsekwencje?

  Jeśli tak, to… zapnijcie pasy, bo zapowiada się jazda bez trzymanki! Sally i Peter spotykają się, oczywiście w tajemnicy, na ekscytującą, upojną noc. Mąż Sally - pilot samolotów pasażerskich, właśnie wyleciał, więc kochankowie lądują w ich małżeńskim łożu. Sytuacja się jednak komplikuje. Petera niespodziewanie łapie paraliżujący ból w kręgosłupie - lumbago. Amant postanawia rozgrzać plecy w gorącej kąpieli, ale los lubi płatać figle… Zamiast cudownego ozdrowienia klinuje się w wannie!

  To dopiero początek kłopotów pary, bo lawina niefortunnych zdarzeń dopiero się zaczyna.
  Niespodziewanie w apartamencie pojawiają się wciąż nowi ludzie: niewidomy stroiciel pianin, doktor bez licencji, przystojny mąż Sally, tajemnicza Annabelle oraz stanowcza Jocelyn. Co ich wszystkich łączy? Niedomówienia! W matni kłamstewek, w którą wpadli, każdy jest kimś innym i nieświadomie odgrywa przypisaną rolę. Co z tego wyniknie? Czy można jeszcze bardziej skomplikować sobie życie? Kto będzie w stanie uporządkować ten galimatias? Przekonajcie się na własne oczy w Teatrze Capitol - BĘDZIE ODLOT!
 • TEATR KOSZALIN | Darcie pierza. Ja – Osiecka

  Agnieszka Osiecka to nazwisko doskonale znane czytelnikom, widzom i słuchaczom, jak Polska długa i szeroka. Choć od jej śmierci mija kolejna dekada, nie ma chyba osoby, która nie rozpoznałaby jej sztandarowych hitów choćby po krótkim fragmencie. A gdybyśmy dostali od niej tajemniczy list, podpisany po prostu Ja – Osiecka? I to nie list w formie papierowej, a teatralnej!

  Bazą scenariusza jest mało znany dramat Osieckiej pt. „Darcie pierza”. To ostatni tekst autorki, napisany przed śmiercią. Forma pożegnania z publiką i czytelnikami, pewnego rodzaju podsumowanie. Być może rzecz się dzieje w przedsionku zaświatów, a otaczający bohaterkę ludzie niekoniecznie są ludźmi z krwi i kości? Tekst dramatu wzbogacono o piosenki – zarówno doskonale znane, jak i warte przypomnienia koszalińskiej publiczności.

  Realizatorzy znani z przebojowego spektaklu „Kora. Falowanie i spadanie” wracają do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego i biorą na tapet kolejną kobietę-ikonę polskiej popkultury. Sama jej postać sugeruje przedstawienie oniryczne, ale i słodko-gorzkie. Co może wyjść z połączenia kosmicznych energii kultowej pisarki, zafascynowanych nią twórców i talentu aktorów? Z lekkości pierza i gatunkowego ciężaru testamentu? Najpewniej właśnie taki spektakl jak „Darcie pierza. Ja – Osiecka”.
 • TEATR LALKI TĘCZA | Pan Kuleczka

  Pan Kuleczka to makroświat zbudowany z mikrorzeczy: słów, gestów, spojrzeń, dźwięków, uczuć, relacji. To przestrzeń, w której jest miejsce na rozmowę, ciszę, na pytania i odpowiedzi, na dostrzeganie małych, ale jakże ważnych rzeczy: jak zachód słońca, ukochana książka, podróż z pokoju do kuchni, na obserwację świata, na naukę nas samych. To świat, na który można patrzeć z różnej, czasem odmiennej perspektywy.

  Bohaterowie – dzieci, Pies Pypeć, Kaczka Katastrofa, Mucha Bzyk Bzyk i tytułowy Pan Kuleczka są jak patchworkowy koc, albo jak układanka, albo jak zupa, bo wszystko ma swoje miejsce i wszystko do siebie pasuje i się przytula.

  Na podstawie książki Wojciecha Widłaka

  z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej

  adaptacja, reżyseria, ruch sceniczny: Anna Rozmianiec
 • TEATR MIEJSKI GDYNIA | Umrzeć ze śmiechu

  Znakomita amerykańska komedia, której przesłanie jest jasne: jeśli już umierać, to wyłącznie ze śmiechu. Cztery przyjaciółki od trzydziestu lat grają w brydża. Niestety, nagle jedna z nich umiera, a pozostałe muszą sobie z tym poradzić. I zrobią to – sensacyjnie i spektakularnie. Wzruszająca, bawiąca do łez opowieść o przyjaźni, miłości oraz wsparciu w najtrudniejszych życiowych momentach. Prawdziwej przyjaźni nawet śmierć nie stanie na przeszkodzie. Bawcie się dobrze!

  OBSADA :
  Współproducentem spektaklu jest
  Filharmonia Kaszubska w Wejherowie
  Premiera w Wejherowie: 19.10.2022
  Rachel – Martyna Matoliniec
  Connie Harland – Beata Buczek – Żarnecka
  Lena – Elżbieta Mr ozińska
  Millie – Monika Babicka
  Policjant/Bobby – Krz ysztof Berendt
  Gruba dupa – kot

  Reżyseria: Krzysztof Babicki
  Scenografia: Marek Braun
  kostiumy: Jolanta Łagowska – Braun
  światło: Marek Perkowski
  Asystent reżysera: Krzysztof Berendt