Loading...
Wybór wydarzenia
-
Dziki robot dubbing
Dziki robot” to nowa animacja ze studia Dreamworks.
Film jest realizowany na podstawie bestsellera New York Timesa, autorstwa Petera Browna. To historia robota ROZZUM, w skrócie "Roz" - który rozbija się na niezamieszkanej wyspie i musi się przystosować do surowego otoczenia. Stopniowo uczy się jak przetrwać, buduje relacje ze zwierzętami a nawet zostanie przybranym rodzicem osieroconego pisklęcia.
Reżyserem filmu jest trzykrotnie nominowany do Oscara, Chris Sanders („Krudowie”, „Jak wytresować smoka”, „Lilo i Stich”). Producentem jest Jeff Hermann („Kung Fu Panda”, „Rodzinka rządzi”).
Zapowiada się wspaniała animacja dla małych i dużych. -
JOKER: FOLIE À DEUX napisy
„Joker: Folie À Deux” przedstawia Arthura Flecka zamkniętego w zakładzie Arkham oczekującego na proces za swoje zbrodnie jako Joker. Podczas zmagań ze swoją podwójną tożsamością Arthur nie tylko natyka się na prawdziwą miłość, ale także odnajduje muzykę, która zawsze była w nim. -
Krzyk
Krzyk - Krótka historia polskiego kina cz. II
Marianna (Dorota Stalińska), dziewczyna z marginesu zwana „Perełką” wychodzi z więzienia. Dostaje pracę w domu opieki społecznej dla starców. Odwiedza swój dom rodzinny na Pradze i koleżków. Matka (Iga Cembrzyńska) jest, jak zwykle, pijana w sztok, a koledzy namawiają ją do szybkiej kradzieży w sklepie monopolowym. Marianna próbuje szukać pomocy u swojej kuratorki, ale wydaje się, że kobieta sama ma problemy ze sobą i odsyła podopieczną. Dziewczyna zbliża się do pielęgniarza, Marka (Krzysztof Pieczyński). Okazuje się, że czekając na przydział ze spółdzielni, zdążył wybudować sobie barak. W domu opieki społecznej trwa kontrola, przedstawiciele Solidarności szukają beneficjentów partii. Podejrzenie pada na emeryta, który podlega Mariannie. Marek najwyraźniej ukrywa coś przed dziewczyną. „Perełka”, odepchnięta przez Marka i upokarzana przez Starego, jest u kresu wytrzymałości nerwowej. Dom opieki wypełni się jej krzykiem. Trzeci samodzielny film Barbary Sass, klasyczki kina kobiet w Polsce. Po wieloletniej pracy w charakterze drugiego reżysera, w latach osiemdziesiątych Sass wkroczyła z impetem na drogę samodzielnej kariery trzema filmami z Dorotą Stalińską w rolach głównych, których tematem były szanse i ryzyko związane z usamodzielnieniem się bohaterek. Po udanym debiucie „Bez miłości” i znakomitej „Debiutantce” obie artystki, Sass i Stalińska, w Krzyku osiągnęły mistrzostwo, docenione na festiwalach w San Sebastian – Nagroda CAALA i wyróżnienie CIDALC (1983), Gdyni – Nagroda za rolę kobiecą (1984), Koszalinie – Grand Prix „Wielki Jantar” i Nagroda za rolę kobiecą (1983). Wróciły do sukcesu „Krzyku” i analizy swojej współpracy w filmie „Historia niemoralna” (1990). -
Armand - Klub Dobrego Filmu
Dwie matki, dwaj synowie, jeden szkolny incydent - tak w skrócie można opisać „Armanda” - nagrodzony Złotą Kamerą w Cannes debiut norweskiego reżysera Halfdana Ullmanna Tøndela.
Armand znowu sprawia kłopoty w szkole. Jego ekscentryczna matka (Renate Reinsve) zostaje wezwana na spotkanie z nauczycielką. Ku jej zdziwieniu, w szkole czekają na nią również rodzice innego chłopca. Nikt z obecnych nie wie, co tak naprawdę się wydarzyło. Ten (być może) drobny incydent między chłopcami jest niczym szpila, która przebija balon napięcia pomiędzy ich matkami. Dochodzi do eskalacji konfliktu, gdzie prawda miesza się z kłamstwem, a bohaterki rozpoczynają psychologiczną walkę o uwagę i zaufanie.
Reżyser zamyka akcję w szkolnych salach i kilku godzinach, by stopniowo podnosić emocjonalną temperaturę, a jednocześnie stale zmienia tonację filmu: od dramatycznej, do komediowej. Genialna rola Renate Reinsve, która niedawno zachwycała w „Najgorszym człowieku na świecie”, pozostaje z nami jeszcze długo po wyjściu z kina.
„Armand” jest norweskim kandydatem do Oscara.
-
KULEJ. DWIE STRONY MEDALU
Historia Jerzego i Heleny Kulejów – najbardziej barwnego małżeństwa Polski lat sześćdziesiątych. On – legendarny bokser, podwójny mistrz Europy i ośmiokrotny mistrz Polski, który jako jedyny polski pięściarz wywalczył dwa złota olimpijskie i choć nigdy nie leżał na deskach, to w życiu upadał nie raz. Ona – silna kobieta, która niezmiennie stała u jego boku, ale nie chciała na zawsze pozostać w jego cieniu. Film koncentruje się na okresie między 1964 a 1968 rokiem, kiedy Jerzy Kulej zdobył złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, by następnie powtórzyć ten wyczyn w Meksyku. To wielowymiarowa historia sportowca, jego triumfów na ringu, kolorytu epoki, ale także opowieść o burzliwych losach małżeństwa Kulejów, w którym wielka miłość była wy- stawiona na próbę radzenia sobie z wielkim sukcesem.
UWAGA!!! Treści niepokojące dla widzów: alkohol, przemoc, seks, wulgarny język
reż. Xawery Żuławski, czas trwania 2 godz. 28 min -
Upiorna Noc: Mroczne Seanse! Urojenie&Terrifier 3
Z okazji Halloween przygotowaliśmy minimaraton horrorów.
Zaprezentujemy seanse filmów Urojenie i Terrifier 3. TYLKO DLA WIDZÓW O EKSTREMALNIE SILNYCH NERWACH!
Sugerowany wiek: od 15 lat.
UROJENIE:Porzucony urojony przyjaciel okazuje się bardzo realnym koszmarem.
Chauncey to z pozoru zwykły pluszowy miś. Przed laty był ulubioną zabawką małej Jessiki. Czuł się kochany i potrzebny. Dziś, gdy dorosła Jessika powraca wraz z córeczką do swego rodzinnego domu, Chauncey czeka gdzieś w piwnicy wśród porzuconych rupieci. Odkryty przez małą Alice szybko staje się jej ulubionym przyjacielem. Tymczasem Jessicę coraz bardziej niepokoją dziwne zachowania córki. Alice twierdzi, że miś wyznacza jej zadania, które mają udowodnić siłę jej przyjaźni. Gdy wykonując jedno z nich dziewczynka boleśnie się kaleczy, Jessica postanawia interweniować. Ale porzucony przez nią przed laty Chauncey nie po to tyle lat czekał w ukryciu, by dziś zrezygnować z zemsty.
TERRIFIER 3: Krwawy filmowy fenomen ostatnich lat powraca, a wraz z nim psychopatyczny morderca w przebraniu klauna.
To nie będzie cicha noc w Miles County. Krzyki ofiar przerwą ciszę, a krew zabarwi śnieg. W te Święta Art The Clown podaruje mieszkańcom śmierć.
Trzecia odsłona krwawego slashera, który porwał rzesze wielbicieli horrorów i sprawił, że Art The Clown wszedł do panteonu największych zwyrodnialców pop kultury. Tym razem ofiarami jego morderczej pasji padną mieszkańcy sennego miasteczka Miles County szykujący się właśnie do Świąt.
-
EMMA ODWAŻNA dubbing
Emma to miniaturowa, ale nieustraszona, adoptowana i wychowana przez lamy dziewczynka, której życie jest pełne ciepła i radości. Wszystko się zmienia, gdy jeden z przyjaciół mówi jej, że nie jest częścią ich rodziny. Emma postanawia uciec, aby odkryć, skąd pochodzi i kim naprawdę jest.
Kiedy wpada w pułapkę przebiegłego porywacza, z opresji ratują ją niespodziewani wybawcy: naukowiec Edward Wilk oraz Łasica Sancho. Do niezwykłej ekipy dołącza genialny, acz niezdarny wynalazca Żółwik Leo. Razem wyruszają w misję pełną przygód i niebezpieczeństw, w poszukiwaniu ukrytej wyspy zamieszkałej przez maleńkich ludzi. Szybko jednak okaże się, że nie wszystko idzie zgodnie z planem.
Czy przyjaciele stawią czoła przeciwnościom i pomogą Emmie spełnić marzenie? -
Wrooklyn Zoo
Najnowszy film kinowy w reżyserii Krzysztofa Skoniecznego, twórcy „Ślepnąc od świateł” – jednego z najgłośniejszych i najbardziej popularnych seriali ostatnich lat. Uwodząca klimatem, iskrząca emocjami i pulsująca muzyką techno, hip hopu i punk rocka opowieść o burzliwej pierwszej miłości pary młodych ludzi. Ich buncie, dorastaniu i gorącym uczuciu na przekór wszystkim i wszystkiemu. „Wrooklyn Zoo” to przeniesiona na ulice Wrocławia i Los Angeles, współczesna wersja „Romeo i Julii”, gdzie ideały przyjaźni i miłości zderzają się z twardą rzeczywistością zasad dyktowanych przez gang bezwzględnych bandytów. To podana w formie współczesnej baśni historia o potędze miłości, która dzięki determinacji w dążeniu do prawdy i pragnieniu wolności potrafi przezwyciężyć nienawiść, a nawet śmierć. W jednej z głównych ról legendarny Dario ze „Ślepnąc od świateł” – Jan Frycz a u jego boku: Konrad Eleryk, Renata Dancewicz, Hanna Koczewska oraz na pierwszym planie dwójka utalentowanych debiutantów: Mateusz Okuła i Natalia Szmidt. Na ekranie gościnnie amerykański mistrz deskorolki Tony Trujillo oraz cała lista zaskakujących nazwisk ze świata polskiej popkultury. Prawdziwa miłość wymaga poświęceń, a droga do jej spełnienia nie zawsze jest łatwa. W mieście, w którym ulicami trzęsą członkowie brutalnego gangu spotkają się dwa odmienne światy. Świat Kosy – kończącego liceum charyzmatycznego skejta, dla którego całą rodzinę stanowią kumple oraz kochający go nad życie dziadek. I świat Zory – obdarzonej cudownym głosem magnetycznej romskiej dziewczyny, która czuje się ograniczana przez rodzinne tradycje i którą pociąga inne życie. Gdy ta dwójka młodych ludzi się spotka – wszystko zapłonie. Ich serca. Ich miasto. Ich życia. A wraz z nimi rzeczywistość dookoła. To film dla tych, którzy właśnie przeżywają swoją młodość i dla wszystkich, którzy zechcą cofnąć się w czasie, żeby dzięki ożywionym wspomnieniom ponownie zanurzyć się w burzliwych wydarzeniach okresu dojrzewania i wraz z bohaterami przeżyć przygodę, z której nie będą chcieli powrócić. -
RZECZY NIEZBĘDNE
Ada, ceniona dziennikarka, otrzymuje przesyłkę z dedykowaną jej autobio- graficzną książką opisującą traumę z dzieciństwa. Okazuje się, że autorką jest jej koleżanka z lat szkolnych, Roksana. Kobiety wyruszają w podróż do miasteczka, w którym dorastały, aby skonfrontować się z przeszłością i zamknąć niezałatwione sprawy, które kładą się cieniem na ich życiu.
reż. Kamila Tarabura, czas trwania 1 godz. 45 min -
U Pana Boga w Królowym Moście
„U Pana Boga w Królowym Moście”, w reżyserii Jacka Bromskiego, to kontynuacja kultowej serii filmów "U Pana Boga za piecem", "U Pana Boga w ogródku" i "U Pana Boga za miedzą", których akcja rozgrywa się na sielankowym Podlasiu. W najnowszej odsłonie komedii spotykają się ponownie dobrze znani widzom bohaterowie, m.in. proboszcz, komendant i burmistrz.
Młoda archeolożka z Warszawy przybywa do Królowego Mostu, by przeprowadzić badania w lochach
miejscowego kościoła. Proboszcz bez zgody biskupa umożliwia jej pracę w nieodkrytych dotąd podziemiach budowli. Dziewczyna znajduje historyczny dokument, według którego Królowy Most powinien być niepodległym państwem. Rozpoczyna się pełna zabawnych, nieoczekiwanych sytuacji i zwrotów akcji walka, o odłączenie miasta od Polski i stworzenie samodzielnego kraju. W filmie odnajdziemy, charakterystyczny dla całej serii „U Pana Boga…” ciepły, nie pozbawiony ironii humor, wyraziście zbudowane postacie oraz wartką fabułę. Zdjęcia kręcone były m.in. w miastach i wsiach województwa podlaskiego - Supraślu, Sokółce, Starej Kamionce, Tykocinie, Białymstoku, Usnarzu Górnym, Lipowym Moście.
-
Elli i ekipa straszaków dubbing
Elli bardzo marzy o tym, by znaleźć przyjaciół. Ma z tym kłopot, ponieważ jest duszkiem i wszyscy się jej boją. Gdy jednak stanie przed zadaniem uratowania wuja, będzie mogła liczyć na pomoc napotkanej dopiero co nieszablonowej ekipy. Wspólnie pokażą, że nie taki straszak straszny, jak go malują! -
Megalopolis napisy
„Megalopolis" to osadzona w wyimaginowanej współczesnej Ameryce epicka opowieść, wyreżyserowana przez Francisa Forda Coppolę, twórcę „Czasu apokalipsy" i „Ojca chrzestnego". Żadna superprodukcja w historii współczesnego kina nie wywołała tak skrajnych emocji i nie podzieliła widowni tak jak jego najnowszy film. Zaskoczenie, zachwyt, złość, oburzenie – cokolwiek napisano o najnowszym filmie Coppoli, nic nie przygotowało widowni na jego bezkompromisową wizję, nad którą pracował od blisko 40 lat. „Megalopolis" to filmowy testament, a zarazem doświadczenie totalne, wykraczające poza granice konwencjonalnego kina.
Konieczność reform w mieście Nowy Rzym jest źródłem konfliktu na szczytach władzy. Genialny architekt Cezar Catalina (Adam Driver) pragnie dla miasta utopijnej, idealistycznej przyszłości. Jego przeciwnik, burmistrz Franklin Cicero (Giancarlo Esposito), jest zwolennikiem kapitalistycznego status quo, które hołduje interesom najbogatszych. Rozdarta między nimi Julia Cicero (Nathalie Emmanuel), córka burmistrza, będzie musiała wybrać między swoją fascynacją Cezarem, a lojalnością wobec ojca. Konflikt zmusi wszystkich do odpowiedzi na odwieczne pytanie: jak powinna wyglądać przyszłość naszego społeczeństwa i całej cywilizacji.
-
Smok Diplodok dubbing
Żądny przygód Diplodok marzy, by życie nabrało odrobiny koloru. Na rodzinnym bagnie jest szaro i wieje nudą. Kiedy spokojne życie przerywa pojawienie się tajemniczej mgły, Diplodok wyrusza w niezapomnianą podróż, by odnaleźć zaginioną rodzinę i przywrócić utracony porządek. Zwiedza magiczne miejsca, spotyka osobliwe stwory i poznaje niebywałych mieszkańców najdziwniejszych światów. Razem z niezdarnym czarodziejem Hokusem Pokusem, zakręconym Profesorkiem Nerwosolkiem i bystrą pilotką Entomologią odkryją wielki sekret. Wspólnie przekonają się, że ich rzeczywistość to tak naprawdę… strona w komiksie pogrążonego w kryzysie twórczym rysownika Tadka. Spróbują uratować rodziców Diplodoka i rozwikłać zagadkę podstępnej mgły.
Uwierz we własną opowieść i dołącz do fantastycznej przygody! Smok Diplodok to epicka historia dla całej rodziny w reżyserii Wojtka Wawszczyka z głosami plejady polskich aktorów. Porywająca polska animacja o podążaniu za głosem własnego serca.
Kategoria wiekowa: 6+ -
Akademia Magii 2D dubbing
Pełna humoru i niezwykłych przygód animowana opowieść o wielkich marzeniach, potędze czarów i o tym, że zawsze trzeba wierzyć w siebie.
Odkryj w sobie magiczną moc!
Przesycona kolorami i fantastyczną muzyką komedia o perypetiach pewnej zakręconej rodzinki.
Trzynastoletnia Betty jest najmłodszą córką w niezwykłej rodzinie Magów z dalekiej krainy Nahwaer. Jej bracia i rodzice obdarzeni są magicznymi mocami, których Betty im trochę zazdrości. Nie wie, że to właśnie z powodu swojego czarodziejskiego dziedzictwa Magowie od lat muszą ukrywać się małym miasteczku Misty Falls. W tajemnicy przed rodzicami Betty próbuje odkryć także w sobie magiczną siłę. Gdy ta ujawnia się pod postacią muzyki, zdradza jednocześnie kryjówkę Magów złemu królowi z krainy Nahwear. Teraz Betty, by ocalić bliskich wyrusza z misją, podczas której będzie musiała stawić czoła ciemnej stronie magii, odkryć rodzinną tajemnicę i udowodnić, że mała dziewczynka może być wielką bohaterką. -
Ania Karwan
Już 15 października w Filharmonii Kaszubskiej wystąpi Ania Karwan — jedna z najbardziej uznanych artystek polskiej sceny muzycznej. Największą rozpoznawalność przyniósł Artystce singiel „Słucham Cię w Radiu Co Tydzień”. Ponad 55 milionów odsłuchań piosenki, zwycięstwo w konkursie Premiery, 56. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, nagroda za tekst i kompozycję w tym samym konkursie, a także nominacja do Fryderyka w 2020 ugruntowały pozycję na pop-rockowej scenie muzycznej w kraju. -
BALET | Dziadek do orzechów
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na najsłynniejszy spektakl baletowy, który znają zarówno dzieci, jak i dorośli na całym świecie - Dziadek do orzechów.
To niezwykła, zimowa opowieść, która skradła serca wielu pokoleń widzów. To wyjątkowa okazja, by już na początku grudnia poczuć wspaniały, świąteczny nastrój, a przy okazji zachwycić się tańcem i wzruszyć ponadczasową muzyką Czajkowskiego.
„Jestem Czarodziejem, nazywam się Drosselmayer. Odkrywam tajemnice bajek i świątecznych prezentów. Mikołaje wyczarowują prezenty, a ja... Ja sprawiam, że prezenty ożywają... Ba! Nawet tańczą!”
Gorąco zapraszamy na spektakl taneczno-baletowy z elementami magii! Reżyserką i choreografką tej zachwycającej produkcji jest Elżbieta Czeszejko. Na scenie zobaczymy grupy taneczne Wejherowskiego Centrum Kultury. Słynny Taniec Śnieżynek z pewnością zachwyci każdego! Przed nami także walka Króla Myszy wzbogacona o wyjątkowe elementy. Ten spektakl to prawdziwa magia! Jakże mogłoby być inaczej, skoro to jedna z najpiękniejszych wigilijnych opowieści, a na scenie pojawi się prawdziwy czarodziej? -
BAŁTYCKI TEATR DRAMATYCZNY | A morze nie
Spektakl na podstawie tekstu Maliny Prześlugi (jednej z najpopularniejszych autorek teatralnych tekstów dla dzieci i młodzieży) to zwariowana, niespodziewana, ale też pełna humoru oraz refleksji podróż wyluzowanej Marchewki oraz pięknie naiwnego Bałwanka w drodze na „biegun północny”.
Cudowna opowieść, którą można odbierać na wielu poziomach. Każdy, bez względu na wiek, odnajdzie w niej coś dla siebie. Pixarowski styl (Pixar to doskonale znana dorosłym i dzieciom wytwórnia, która stworzyła takie hity jak: „Toy Story”, „Potwory i spółka” czy „Gdzie jest Nemo?”) tekstu „A morze nie” prowadzi nas przez różne stadia najważniejszej wartości jaka istnieje, czyli przyjaźni. Przyjaźń to relacja, która jest przecież tak ważna, a tak zaniedbywana w obecnej rzeczywistości. Huśtawka pozytywnych emocji: śmiechu, zaciekawienia czy też oczyszczającej refleksji, „rozbuja”, a następnie z całą pewnością nie pozostawi obojętnym żadnego dziecka, ani dorosłego.
-
DOROTA MIŚKIEWICZ | Bons Amigos
Polska odsłona koncertu promującego materiał z najnowszej, nominowanej do Fryderyków płyty Doroty Miśkiewicz, zatytułowanej „Bons Amigos”, którą nagrała z w Rio de Janeiro z ikoną latin jazzu, gitarzystą Toninho Hortą. Po entuzjastycznie przyjętej, obejmującej 11 miast trasie koncertowej z udziałem gości z Brazylii, która odbyła się we wrześniu 2023 roku - Artystka powraca do muzyki południa, tym razem z towarzyszeniem polskiego zespołu.
W programie koncertu znalazły się autorskie utwory Toninho Horty, należące do kanonu brazylijskiej kultury. Jak przystało na muzykę, której emocjonalny wachlarz rozpościera się od śmiechu do łez – są to zarówno pogodne piosenki, wyczarowujące obraz słonecznej plaży, jak i utwory bardziej poetyckie, naznaczone typową dla bossanovy tęsknotą i melancholią.
Niespodzianką są także nowe interpretacje autorskich piosenek Doroty pochodzących z wydanej w 2008 płyty „Caminho”oraz „ALE” (2012).
-
JOANNA KNITTER | Osieckiej Portret Mężczyzny
Finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej”, fenomenalna wokalistka bluesowa i jazzowa – Joanna Knitter – zabierze widzów w muzyczną podróż przez całą paletę „mężczyzn Agnieszki Osieckiej”. Usłyszymy teksty o mężczyznach zakochanych, zdradzających, szczęśliwych, zrozpaczonych, optymistycznych i czarnowidzących. O tych, którzy zamiast celebracji życia „woleli ciszę z radzieckim szampanem”, o tych, którzy doprowadził kobiety do szaleństwa, bowiem „gardzili ludzką miłością”, czy tych, którzy mogą wreszcie na chwilę być sobą, bo nikt na nich nie patrzy...
Czas przyjrzeć się temu, jak widziała mężczyzn poetka, która sama wciąż marzyła o wielkiej, szalonej miłości. Znane i uwielbiane utwory zyskają nowe, jazzowe, bluesowe i folkowe aranżacje w wykonaniu Joanny Knitter i zespołu Blues & Folk Connection w składzie:
- Krzysztof Paul – gitary
- Adam Żuchowski – kontrabas
- Artur Jurek – piano
- Piotr Góra – perkusja
W programie między innymi usłyszymy: „Dobranoc, Panowie”, „Zamiast wódkę pić”, „Oczy tej małej” czy „Czy te oczy mogą kłamać”. Wieczór z piosenkami Agnieszki Osieckiej to idealna propozycja na jesienny wieczór.
-
Małe TGD
Małe TGD to dziecięca grupa, która podbija świat swoimi piosenkami. Zespół gra muzykę pop: żywiołową, energiczną i szczerą. Ich twórczość łączy w sobie współczesną dynamikę i nowoczesne brzmienie oraz uniwersalne teksty, które poruszają zarówno ich rówieśników, jak i rodziców. Nie było jeszcze na polskim rynku takiego zespołu: jedynego w swoim rodzaju, który muzyką trafia prosto w serca swoich słuchaczy. Małe TGD gwarantuje rozrywkę i refleksję - w tym samym czasie! -
MAŁGORZATA OSTROWSKA | Legenda
LEGENDA POWRACA!
I to w wielkim stylu! Małgorzata Ostrowska, ikona polskiej sceny muzycznej, powraca z nową płytą i ogłasza trasę koncertową “Legenda”. To będzie powrót do źródeł i dawka żywej, rockowej energii. Ostrowska, za sprawą swojego elektryzującego głosu i niezwykłego wizerunku, zapisała się jako jedna z najbardziej charakterystycznych postaci w historii polskiej muzyki. Trasa koncertowa „Legenda” będzie okazją do wspomnień i zabawy przy najbardziej kultowych hitach lat 80.
-
ŚWIAT NASTOLATKA - jak zadbać o swój dobrostan?
Nie wiesz jak, w dobry sposób, komunikować się z rodzicami? Albo brakuje Ci rozwiązań na poradzenie sobie z oczekiwaniami dorosłych? Przyjdź i posłuchaj, albo zadaj swoje pytanie! Podpowiemy Ci jak zadbać o swój dobrostan. Serdecznie zapraszamy!
Młodzieżowy Teatr na Styku Światów przedstawi na scenie Akcję Teatralną "Urodziny", a zaraz po niej odbędzie się panel dyskusyjny, z udziałem widowni, na temat Postulatów Nastolatków. W panelu tym wezmą udział specjaliści w pracy z młodzieżą: Anna Zalewska-Uberman, Marysia Pyrek oraz Karolina Jankowska.
Akcja ta jest swoistym manifestem młodych ludzi, którzy w teatralnej formie opowiedzą o tym co czują, ale też, co ważne, przekażą nam swoje potrzeby w postaci Postulatów Nastolatków. Postulaty te były konsultowane w szkołach z innymi nastolatkami przez Wioletę Sokół, Annę Guziuk, Joannę Konkiel, Justynę Nerowską oraz Wiolettę Kwiatkowską, więc są faktycznym odzwierciedleniem ich potrzeb i pragnień.
ZAPRASZAMY! Pedagogika Teatru w działaniu!
-
TEATR MIEJSKI GDYNIA | Kochanie, wróciłem
Spektakl powstał we współprodukcji Wejherowskiego Centrum Kultury z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza w Gdyni.
Zabawna opowieść o tym, że stereotypowe postrzeganie ról kobiety i mężczyzny może być krzywdzące dla obu stron, a szczęście można osiągnąć żyjąc wyłącznie na własnych warunkach. Kiedy okazuje się, że tradycyjny model rodziny się nie sprawdza, żona przejmuje obowiązki męża w jego firmie, on zaś jej obowiązki w domu. Te zmiany zajdą dużo dalej transformując życie pozostałych bohaterów. Dla niektórych rezultaty tej zamiany będą zaskakujące; dla wszystkich – ostatecznie satysfakcjonujące. -
TEATR POLSKA | Chłopaki płaczą
Zapraszamy na spektakl Teatru Dramatycznego im. Gustawa Holoubka w ramach projektu Teatr Polska.
Widzisz płaczącego mężczyznę. Jakie wywołuje w tobie emocje? Odruchy? Co przychodzi ci na myśl, kiedy mijasz na ulicy faceta, który łka? I czy w ogóle zdarza ci się takich facetów spotykać? Czy męskie łzy są towarem deficytowym? Te publiczne należą do rzadkości. A czy te prywatne mogą posłużyć jako podstawa teatralnej opowieści? -
TEATR RUCHU MO-SHE | Symbioza
Wejherowskie Centrum Kultury zaprasza na swoją kolejną produkcję. Spektakl Symbioza jest efektem współpracy doświadczonego zespołu tancerzy i performerów Teatru Ruchu Mo-sHe z żywiołowością młodego zespołu Teatru Tańca Pasja.
To działanie kolektywne, symbiotyczne zaowocowało stworzeniem pięknego obrazu, pełnego prawdziwych emocji, energii i ruchu. Spektakl jest wyjątkowym obrazem oprawionym w niemal organiczne kostiumy i scenografię projektu Joanny Borkowskiej. Widowiskowym układom choreograficznym towarzyszą wizualizacje Filipa Borkowskiego i pokaz świateł w reżyserii Jacka Rogalewskiego. Całości dopełnia zaś kolaż muzyczny The Cinematic Orchestra, Orbital, Bonobo.
Tą symbiotyczną współpracę twórców splata wizja reżyserki Moniki Leśko-Mikołajczyk. Subtelność i siła przeplatające się w spektaklu, dają przestrzeń do refleksji nad tym, co istotne, by współistnieć z otaczającym nas światem. Spektakl jest fantazją o współodczuwaniu, współodpowiedzialności za drugiego człowieka i świat, w którym żyjemy. -
WIKTOR DYDUŁA
Wiktor Dyduła to młody i niezwykle utalentowany wokalista, który dał się poznać szerszej publiczności docierając do finału jednego ze znanych polskich programów typu „talent show“.
Od czasu debiutu regularnie dostarcza słuchaczom autorskie kompozycje, które zamknął w swoim pierwszym albumie: „Pal Licho!“. Tytuł płyty jest nieprzypadkowy, bowiem odzwierciedla charakter i podejście Artysty do życia. Na krążku znalazły się single „Ćwierć wieku“, „Koło Fortuny“, tytułowe „Pal Licho!“, „Adios“ czy wreszcie, pokryty złotem singiel „Dobrze wiesz, że tęsknię“.
Zapowiadający drugi krążek Artysty singiel „Tam słońce, gdzie my“ znalazł się na pierwszych miejscach największych rozgłośni radiowych, a od czasu premiery, odsłuchało go ponad 8 milionów użytkowników. We wrześniu utwór ten trafił na 1 miejsce najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych w 2024 roku!