Filharmonia Kaszubska - Wejherowskie Centrum Kultury
 

Wybór wydarzenia

  • Szkoła magicznych zwierząt dubbing

    Sugerowany wiek: od 6 lat *** „Szkoła magicznych zwierząt” zachwyci wielbicieli magii i tajemniczych zagadek. Film idealny na wyjście do kina dla całej rodziny - zarówno młodsi, jaki starsi będą się świetnie bawić podczas seansu. To co, widzimy się na zaczarowanych, szkolnych korytarzach? Ida jest nowa w klasie. Jej wychowawczyni wie jednak, co zrobić, żeby dziewczynka poczuła się lepiej i pewniej. A pomoże w tym nic innego, jak właśnie magia. Ida zaprzyjaźnia się z lisem, a kompanem jej nieśmiałego kolegi Benniego staje się żółw. Zwierzęta są obdarzone niezwykłymi zdolnościami: mówią ludzkim głosem, wykonują sztuczki i są chętne do zabawy. Tymczasem na szkolnych korytarzach zaczyna dochodzić do tajemniczych kradzieży. Znakiem rozpoznawczym sprawcy jest duży, żółty uśmiech. Ida wraz z nowymi kolegami próbuje ustalić, kim jest złodziej. A trzeba przyznać, że bez przyjaciół – także tych zwierzęcych – byłoby znacznie trudniej. Czy zagadka i odnalezienie winnego będzie dla bohaterów czarną magią?

  • John Wick 4 2D napisy

    John Wick kolejny raz zmierzy się z groźnymi przestępcami czyhającymi na jego życie. Legendarny zabójca będzie walczył w największych miastach świata: od Nowego Jorku po Paryż, Osakę i Berlin. Czy John Wick zginie w najnowszej części? Ceny idą w górę, więc także stawka za głowę legendarnego zabójcy, Johna Wicka przebiła już sufit. Stając do ostatecznego pojedynku, który może dać mu upragnioną wolność i zasłużoną emeryturę, John wie, że może liczyć tylko na siebie. Dla niego, to nic nowego. To co zmieniło się tym razem, to fakt, że przeciwko sobie ma całą międzynarodową organizację najlepszych płatnych zabójców, a jej nowy szef Markiz de Gramond jest równie wyrafinowany, co bezlitosny. Zanim John stanie z nim oko w oko, będzie musiał odwiedzić kilka kontynentów mierząc się z całą plejadą twardzieli, którzy wiedzą wszystko o zabijaniu. Tuż przed wielkim finałem tej morderczej symfonii, John Wick trafi na trop swojej dalekiej rodziny, której członkowie mogą mieć decydujący wpływ na wynik całej rozgrywki.

  • Opiekun

    Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna się interesować bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny. Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak... św. Józef? Opiekun to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

  • Do widzenia, do jutra

    Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza w 2023 r. na cykl KRÓTKA HISTORIA POLSKIEGO KINA! Ona, Francuzka, córka dyplomaty, od niedawna pełnoletnia. On, Polak, artysta teatralny, jeszcze do niedawna student. Spotykają się przypadkiem latem w Gdańsku, gdzie on opiekuje się teatrzykiem studenckim Tik-Tak. Marguerite (T.Tuszyńska) to nowoczesna, praktyczna dziewczyna, która podróżuje ze swoim ojcem i jak się wydaje, nie cierpi z powodu częstej zmiany miejsc i kręgu znajomych. W Gdańsku cieszy się zresztą wielkim powodzeniem. Jacek (Z.Cybulski) to romantyczny, młody mężczyzna, który marzy o idealnej miłości, odpornej na przyziemne realia. Zbliżą się do siebie na chwilę, mimo bariery językowej i rozbieżnych planów. Filmowy teatrzyk Tik-Tak to w istocie legendarny gdański studencki teatrzyk Bim-Bom (1954-60), którego opiekunem artystycznym był właśnie Zbigniew Cybulski, wówczas aktor Teatru Wybrzeże. Do studentek i studentów Politechniki Gdańskiej dołączyli Bogumił Kobiela (współautor scenariusza razem z Cybulskim i Wilhelmem Machem) oraz studenci Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych: Jacek Fedorowicz i Wowo Bielicki. W filmie w epizodach zagrał również Roman Polański, a muzykę skomponował Krzysztof Komeda. W roli Marguerite – słynna „Tetetka”, czyli Teresa Tuszyńska, aktorka niezawodowa, laureatka konkursu „Przekroju” dla amatorek, popularna modelka „Mody Polskiej”. Debiut reżyserski Janusza Morgensterna zdobył nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Standfordzie (1961) – za reżyserię oraz w Melbourne (1961) – za zdjęcia Jana Laskowskiego. Organizator przeglądu: Stowarzyszenie Kin Studyjnych Kurator przeglądu: Tomasz Kolankiewicz Partnerzy: WFDiF, DI Factory Przegląd współfinansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

  • Co w trawie gra dubbing

    To nowe spojrzenie na słynną bajkę opowiedzianą najpierw przez Ezopa, a później przez Jeana de la Fontaine. Ket gra na gitarze w zespole złożonym z koników polnych. W pobliżu mieszka Antonina – księżniczka mrowiska, w którym zabroniona jest wszelka muzyka i panuje etos pracy. Antonina i Ket przypadkiem się spotykają i zaprzyjaźniają. Kiedy księżniczka zostaje porwana przez złowrogiego Anteodora – Ket i przyjaciele ruszają jej na ratunek.

  • Shazam! Gniew bogów 2D dubbing

    Gniew bogów dalszy ciąg historii nastolatka Billy’ego Batsona, który po wypowiedzeniu magicznego słowa „SHAZAM!” zmienia się w swoje dorosłe alter ego, superbohatera Shazama. Shazam! Gniew bogów jest sequelem filmu z 2019 roku na podstawie komiksów DC. W nim Billy/Shazam będzie kontynuować swoje superbohaterskie życie z resztą swojej rodziny z mocami. Razem będą bronić miasta przed przestępczością. Pewnego dnia na ich drodze staną Hespera i Kalypso, córki mitycznego Atlasa, jednej z postaci, od której Shazam posiada swoje umiejętności.

  • Shazam! Gniew bogów 2D napisy

    Gniew bogów dalszy ciąg historii nastolatka Billy’ego Batsona, który po wypowiedzeniu magicznego słowa „SHAZAM!” zmienia się w swoje dorosłe alter ego, superbohatera Shazama. Shazam! Gniew bogów jest sequelem filmu z 2019 roku na podstawie komiksów DC. W nim Billy/Shazam będzie kontynuować swoje superbohaterskie życie z resztą swojej rodziny z mocami. Razem będą bronić miasta przed przestępczością. Pewnego dnia na ich drodze staną Hespera i Kalypso, córki mitycznego Atlasa, jednej z postaci, od której Shazam posiada swoje umiejętności.

  • Święty

    Akcja filmu dzieje się wiosną 1986 roku . Andrzej Baran, porucznik Milicji Obywatelskiej, zostaje przydzielony do najtrudniejszej sprawy, z jaką do tej pory musiał się zmierzyć w swojej karierze. Czy komuś zależy, aby nie udało się rozwiązać zagadki, a może okoliczności są wyjątkowo trudne… Święty to więcej niż kryminał, chociaż posiada wszystkie cechy tego gatunku. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z 1986 roku historia śledztwa w sprawie najbardziej medialnej kradzieży końca PRL-u. 20 marca ukradziono z Katedry Gnieźnieńskiej symbol kultu - wykutą w srebrze figurę Świętego Wojciecha z barokowego relikwiarza. Porucznik milicji, któremu powierzono te sprawę nawiązuje współpracę z duchownymi gospodarzami Katedry. Obu stronom zależy na odzyskaniu rzeźby, ale współpraca jest trudna, bo stosunki Kościoła i Państwa nigdy dotąd nie były tak napięte. Kradzieży dokonano niecałe dwa lata po śmierci księdza Jerzego Popiełuszki... W trakcie śledztwa rozgrywają są trzy równoważne wątki.

  • Sundown napisy

    Najnowszy film Michela Franco („Opiekun”, „Nowy porządek”) był objawieniem festiwalu w Wenecji. „Sundown” w zaskakujący sposób łączy thriller z love story, gwałtowne zwroty akcji łagodząc czułą melancholią. Opowieść o wakacjach w Acapulco przybierających nieoczekiwany obrót pełna jest narracyjnych zakrętów, za którymi czekają nagłe objawienia, chwile grozy, oszałamiające zachody słońca i radykalne decyzje. Alice (Charlotte Gainsbourg) i Neil (Tim Roth) spędzają urlop w słynnym meksykańskim kurorcie. Luksusową sielankę przerywa niespodziewany telefon, który zmusi ich do zmiany planów, a w głowie Neila pojawi się pokusa, by całkowicie zmienić swoje życie. Rozgrywający się pomiędzy luksusem i nędzą, przywilejem i jego brakiem, pełnią życia i jego zachodem „Sundown” stawia najważniejsze pytania o to, co naprawdę czyni nas szczęśliwymi. Pieniądze? Miłość? Więzi? A może ich brak? „Sundown” to kolejne po „Opiekunie” ekranowe spotkanie Michela Franco z Timem Rothem, dla którego to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych ról w dorobku. Jego Neil do końca nie zdradza swoich tajemnic, w czym wspiera go reżyser, zwodząc nas i myląc tropy. I o tym także jest „Sundown”: o pozorach, którym chętnie ulegamy, oceniając zamiast dociekać prawdy i zbyt łatwo biorąc piekło za raj.

  • ANDRZEJ PONIEDZIELSKI - NOWA PŁYTA „BA”

    Koncert jubileuszowy Andrzeja Poniedzielskiego promujący najnowszą płytę artysty, zatytułowaną „BA”. Podczas pełnego humoru wieczoru kabaretowego usłyszymy piosenki nie tylko z najnowszej płyty, ale też wiele innych i dużo inteligentnej satyry w wykonaniu mistrza. ------ Andrzej Poniedzielski to satyryk, poeta, aktor, a gdy trzeba – gitarzysta. Jest autorem wielu piosenek napisanych m.in. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert czy Dawida Podsiadło. ---- W 2016 roku artysta został nagrodzony tytułem Ambasadora Polszczyzny. ----- Wieczór kabaretowy „BA” to inteligentny i zarazem łagodny humor. Osobowość i teksty Andrzeja Poniedzielskiego mają wyjątkowy urok, który doskonale wybrzmiewa ze sceny i w kontakcie z publicznością. To zarazem podróż do poezji pełnej marzeń, tęsknot i miłości. ---- Andrzejowi na scenie towarzyszy zespół muzyczny w składzie: Paweł Jabłoński – fortepian, Tomasz Piątek – klarnet, Piotr Górka - kontrabas

  • BAJADERA | Szkoła baletowa w Gdańsku

    Serdecznie zapraszamy na Koncert Tańca uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny – Sobczak w Gdańsku, w których wykonaniu zobaczycie Państwo najpiękniejsze fragmenty z klasycznego baletowego repertuaru oraz oryginalne układy choreograficzne wykonywane w różnych technikach tańca. Jedna z części tanecznych prezentacji to niezwykle widowiskowe divertissement z baletu „Bajadera” , pięknej, hinduskiej baśni o miłości, której siła przekracza granice śmierci. Ten zadziwiający obraz stworzony przez Mariusa Petipa w wykonaniu młodych tancerzy na długo pozostaje w pamięci wraz z rozkołysaną, romantyczną muzyką Ludwiga Minkusa i pięknymi, utrzymanymi w orientalnym klimacie kostiumami wykonawców. Zaangażowanie, profesjonalizm i emanująca radość wykonawców to dla wszystkich miłośników tańca gwarancja przeżycia niezapomnianych chwil.

  • Ladies’ Jazz Festival XIX | Silje Nergaard i Espen Berg

    Jak zdobyć muzyczny Olimp? Wystarczy w wieku ledwie 16 lat wystąpić na jam session z zespołem Jaco Pastoriusa i chwilę później wypuścić fenomenalny utwór z Patem Methenym na gitarze. Następnie już jakoś idzie. A to Japończycy w hołdzie dla twego talentu nazwą twoim imieniem markę zacnych win, a to zaprosi cię Al Jarreau, John Scofield czy inny Kurt Elling lub Bugge Wesseltoft do współpracy. "a-ha” i wtedy to już nawet Morten Harket z przyjemnością wystąpi u twego boku, a i Manhattan cały wytransferuje nie jeden występ z tobą i przy twym boku Nils Petter Molvaer ze swą magiczną trąbką stanie. Nic w tym dziwnego, że Silje Nergaard dzierży również record w sprzedaży największej liczby jazzowych płyt w Norwegii. Po raz pierwszy w Polsce koncertowała dekadę temu. A że jej ostatnia płyta to w całości cudowny zestaw pieśni pełnych nadziei, marzeń i empatii, rzecz idealna wręcz w czasach wszechogarniającego nas chaosu, to tym bardziej polecamy Silje Nergaaard, wspaniałą norweską śpiewaczkę i kompozytorkę, która wystąpi w duecie ze światowej sławy pianistą jazzowym Espenem Bergiem 24 lipca w wejherowskiej Filharmonii Kaszubskiej w ramach Ladies’ Jazz Festival 2023.

  • Michał Bajor - „No, a ja?”

    Michał Bajor - „No, a ja?”, to kolejna płyta artysty, jego nowe muzyczne i tekstowe wyzwania. Pomysłem było nagranie jeszcze raz, w nowych aranżacjach, piosenek, które śpiewał dawno, a o których przypomnienie prosiła przez lata jego publiczność. Na krążku znaleźć się też miała jedna piosenka z muzyką Michała. W rezultacie Michał Bajor skomponował aż pięć utworów! Pierwszy raz wystąpił też w roli autora tekstów - trzy piosenki wyszły spod jego pióra. Dodatkowo stworzył muzykę do tekstu Wojciecha Młynarskiego oraz kompozycję, do której z kolei słowa napisał dla niego Artur Andrus. Na krążku są wspaniali goście: w duetach z Michałem zaśpiewały Irena Santor i Kayah. Artyście towarzyszą również Grupa MoCarta i Chór Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie oraz wspaniali muzycy, współpracujący z nim od lat.

  • OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA

    Wieczór z piosenkami Marka Grechuty Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicza z towarzyszeniem muzyków z Filharmonii Zielonogórskiej Marta Burdynowicz – wokal Marcin Januszkiewicz – wokal Jakub Kotowski – skrzypce Mateusz Makuch – skrzypce Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas Katarzyna Neugebauer – fortepian Poeta, piosenkarz i kompozytor. Malarz. Twórca nietuzinkowy, kojarzony z niepodrabialną jakością wykonawczą. Artysta wysokiej klasy charakteryzujący się wyjątkową delikatnością i przenikliwą mądrością. Zawsze elegancki, subtelny, nieśmiały, jakby lekko wycofany. Swoją szlachetnością zapisał się w pamięci publiczności, która pokochała go całym sercem. Jego słowa i melodie towarzyszą słuchaczom od lat będąc inspiracją dla kolejnych pokoleń artystów. Interpretował zarówno teksty znanych poetów (choćby Stanisława Ignacego Witkiewicza, Bolesława Leśmiana, Ryszarda Krynickiego czy Tadeusza Nowaka) jak i kreował własne, autorskie kompozycje. Inspirował się nowoczesnym jazzem, w charakterystyczny dla siebie sposób łącząc go z rockiem progresywnym i muzyką klasyczną. W repertuarze piosenek Marka Grechuty wystąpi dla Państwa duet wokalistów: Marta Burdynowicz i Marcin Januszkiewicz. Towarzyszyć im będą muzycy Filharmonii Zielonogórskiej: Jakub Kotowski – skrzypce, Mateusz Makuch – skrzypce, Magda Jabłońska-Zembik – kontrabas.

  • OPERA ŚLĄSKA BYTOM | Callas. Master Class

    Wiodącym wątkiem sztuki są lekcje muzyki, których diwa udzielała pod koniec swojej kariery (1971-1972) w słynnej nowojorskiej Juilliard School. Na scenie pojawiają się uczniowie-śpiewacy. Będą musieli skonfrontować swój talent z oceną kapryśnej primadonny. Z czasem na pierwszy plan wysuwa się miłość Callas do muzyki, wspomnienia z jej bogatej kariery przeplatane z wątkami prywatnymi. Jesteśmy świadkami życiowych wyborów artystki, jej całkowitego poświęcenia dla sztuki i konsekwencji trudnych decyzji.

  • PAWEŁ DOMAGAŁA

    KONCERT NA DZIEŃ MATKI ----- Paweł Domagała gra w filmach, serialach i teatrze. Koncertuje, wydaje płyty, pisze teksty piosenek i monologów kabaretowych, czasem podkłada głos w filmach animowanych. Nie rozstaje się z gitarą. Stara się być równocześnie radykalnie pokorny i radykalnie pewny siebie.

  • PIĘKNO | koncert, czyli wędrówka z zespołem Czerwony Tulipan

    Świat wokół nas wciąż się zmienia … Zmieniają się ludzie ... Tym, co jest stałe ... co nas otacza i co jest w nas, wciąż intryguje, przyciąga i do czego wciąż powracamy … jest piękno. Od nas zależy jak widzimy otaczającą rzeczywistość … Każdy z nas nadaje Sens i MOC wszystkim wartościom - swoją myślą, mową i uczynkiem … dlatego tak ważne jest jak odbieramy, jak postrzegamy i interpretujemy ten Świat … . Piękno jest drogą. Idąc drogą Piękna będziemy mieli Piękne życie. Zapraszamy na Koncert zatytułowany: „Piękno” - koncert , czyli wędrówka z zespołem Czerwony Tulipan … na 50-lecie Artystycznej Działalności Stefana Brzozowskiego .

  • Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki

    Raz, Dwa, Trzy – Ważne piosenki Ten koncert to muzyczna podróż po muzycznym świecie zespołu. Adam Nowak na tle ważnych piosenek snuje opowieść o życiu, miłości, zakamarkach ludzkiej duszy – przygląda się naszym przywarom, zadaje pytania o sens życia, mocuje się z wiarą i niewiarą. Koncert ma charakter przekrojowy – zespół gra wybrane piosenki ze wszystkich albumów studyjnych.

  • TEATR KOMEDII VALLDAL | Piraci. Musical niesuchy

    „Piraci. Musical niesuchy” Teatru Komedii Valldal. Podobnie jak poprzednie produkcje tego Teatru, będzie to rozśpiewane, mądre i dowcipne widowisko. Kilkoro nastolatków wyrusza w rejs i… postanawia zostać piratami. Chcą żyć poza utartymi schematami, na przekór społecznym oczekiwaniom. Jednak - czy tak rzeczywiście się da? I dokąd płynąć, jeśli każdy kierunek rejsu wydaje się bezsensowny? ------ Na scenie zaprezentuje się kilkadziesiąt młodych osób z Trójmiasta i okolic. Muzykę skomponował Marcin Rumiński, a scenografia jest dziełem Kaliny Konieczny.

  • Teatr Miejski Gdynia - Umrzeć ze śmiechu

    Znakomita amerykańska komedia, której przesłanie jest jasne: jeśli już umierać, to wyłącznie ze śmiechu. Cztery przyjaciółki od trzydziestu lat grają w brydża. Niestety, nagle jedna z nich umiera, a pozostałe muszą sobie z tym poradzić. I zrobią to – sensacyjnie i spektakularnie. Wzruszająca, bawiąca do łez opowieść o przyjaźni, miłości oraz wsparciu w najtrudniejszych życiowych momentach. Prawdziwej przyjaźni nawet śmierć nie stanie na przeszkodzie. Bawcie się dobrze! OBSADA : Współproducentem spektaklu jest Filharmonia Kaszubska w Wejherowie Premiera w Wejherowie: 19.10.2022 Rachel – Martyna Matoliniec Connie Harland – Beata Buczek – Żarnecka Lena – Elżbieta Mr ozińska Millie – Monika Babicka Policjant/Bobby – Krz ysztof Berendt Gruba dupa – kot Reżyseria: Krzysztof Babicki Scenografia: Marek Braun kostiumy: Jolanta Łagowska – Braun światło: Marek Perkowski Asystent reżysera: Krzysztof Berendt

  • TEATR NA STYKU ŚWIATÓW | Smocze ścieżki

    PRODUKCJA WEJHEROWSKIEGO CENTRUM KULTURY ---- Spektakl opowiada o przyjaźni i zaufaniu - pokazuje, jak przekraczanie granic, nawet w dobrym celu, może prowadzić do niezamierzonych komplikacji i szkód. A później trzeba to naprawić... Przy tej okazji poznamy różne postaci, a każda z nich będzie miała swoją historię. Mamy nadzieję, że spektakl zachęci wszystkich, aby poszukali sposobu na uczynienie naszego świata lepszym miejscem. Miejscem, w którym każdy będzie mógł być szczęśliwy i bezpieczny. A w samym środku całego zamieszania spotkamy różnorodne Smoki, które nie zawsze chodzą prostymi ścieżkami... Będzie zabawnie i przejmująco. O sprawach podstawowych, lecz niezwykle ważnych. A przepiękna, różnorodna oprawa spektaklu Was zachwyci!

  • Triathlon story | NAJEM SALI

    Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, W hotelowym pokoju, wieczorem, przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy zawodów triathlonowych. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu. --------- „Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.